ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեղեկացնում է, որ ընկերության բաժանորդները, որոնք կշարունակեն օգտվել կամ կբաժանորդագրվեն Viva սակագնային պլաններին մինչև 20.01.2017թ., կստանան սակագնային պլանի իրենց տարբերակով նախատեսված ինտերնետ փաթեթի կրկնակի չափով հավելյալ ինտերնետ՝ 4G ցանցում:
Այսպես, Viva 2500 տարբերակից օգտվելու դեպքում, բացի սակագնային պլանում ներառված 2000 ՄԲ ինտերնետից, բաժանորդը նաև կստանա 4000 ՄԲ` 4G ցանցում օգտագործելու համար, Viva 3500-ից օգտվելու դեպքում՝ 6000 ՄԲ, Viva 5500-ից օգտվելու դեպքում՝ 10 000 ՄԲ, իսկ Viva 7500-ից օգտվելու դեպքում՝ 20000 ՄԲ:
Առաջարկը չի տարածվում կանխավճարային Viva 1500 տարբերակի վրա:
«Հաշվի առնելով Viva-ի աճող պահանջարկը, բաժանորդների գոհունակությունն ու նաև արձագանքելով նրանց ակնկալիքներին՝ ընկերության այն բաժանորդներին, որոնք կշարունակեն օգտվել կամ կբաժանորդագրվեն Viva* սակագնային պլաններին մինչև եկող տարվա հունվարի 20-ը կտրամադրվի սակագնային պլանի իրենց տարբերակով նախատեսված ինտերնետ փաթեթի կրկնակի չափով հավելյալ ինտերնետ՝ Հայաստանի առաջին ու ամենաընդարձակ 4G ցանցում: Դրանով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր բաժանորդներին հնարավորություն է ընձեռում ամանորյա տոների ժամանակահատվածում սպառել ինտերնետի ավելի մեծ ծավալ՝ ավելի բարձր արագություններով»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, հայտնում է ընկերության մամուլի ծառայությունը:
Մոտ կես տարի առաջ գործարկված Viva սակագնային պլանների շարքն առաջարկում է ձայնային ծառայություններն ու շարժական ինտերնետը մեկ փաթեթում: Viva սակագնային պլաններն առավել ճկուն են և ունեն օգտագործման համար պարզ կառուցվածք: Ստեղծված լինելով բաժանորդների հաղորդակցման պահանջների ուսումնասիրության արդյունքում՝ Viva-ն արտացոլում է տարբեր ծավալի ձայնային և տվյալների փոխանցման ծառայություններ օգտագործող և այդ ծառայությունների համար տարբեր բյուջե նախատեսող բաժանորդների կարիքները:

VivaCell-MTS announced on Friday, December 23 that the subscribers of the company who continue using or subscribe to Viva tariff plans till January 20, 2017, will get a doubled Internet package within their tariff plan for usage in 4G network.
Thus, in case of using Viva 2500 option, besides the 2000 MB provided by the tariff plan, you will also get 4000 MB for using it in 4G network; for Viva 3500 the volume of the additional package is 6000 MB, for Viva 5500 – 10 000 MB, and for Viva 7500 – 20000 MB.
“Taking into account the growing demand for Viva tariff plans, as well as the expectations of the customers, we came up with this offer. VivaCell-MTS gives an opportunity to its customers to use an even larger volume of Internet with higher speed during the holiday season,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
Viva tariff line, launched over six months ago, offers voice and data services in one package, and is flexible and user-friendly. Created in response to subscribers’ communication needs, Viva tariff plans are specifically tailored to reflect the demands of subscribers with different budget opportunities.