Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հայտարարել է, որ ակումբը մինչև վերջ պայքարելու է Անգլիայի առաջնությունում և հուսով է, որ իր թիմը կկարողանա եզրագծին հասնել առաջին քառյակում:
Ընթացիկ խաղաշրջանում Մխիթարյանը 12 խաղ է անցկացրել բոլոր մրցաշարերում և երկու գոլի հեղինակ դարձել: «Յունայթեդը» 6-րդն է պրեմիեր լիգայի մրցաշարային աղյուսակում:
«Ցանկալի կլիներ, որ այդ խաղաշրջանը «Մանչեսթեր Յունայթեդի», խաղացողների և երկրպագուների համար ակումբի պատմության լավագույնը խաղաշրջանը դառնա: Հուսով եմ, որ մենք զարմանալի խաղաշրջան կունենանք, և կկարողանանք պայքարել բոլոր տիտղոսների համար: 2017-ին մենք պետք է մի քանի տիտղոս նվաճենք, թեև հիմա ակումբը բավականին հետ է առաջատարներից: Բայց մենք չենք հրաժարվում մրցակցությունից: Մինչև առաջնության ավարտը դեռ շատ հանդիպումներ կան և մենք կփորձենք անել ամեն հնարավորը, ավարտելու համար խաղաշրջանն առնվազն առաջին քառյակում: Եվրոպայի լիգայում, անշուշտ, կաշխատենք որքան հնարավոր է առաջ անցնել»,-ասել է Մխիթարյանը, հայտնում է Sport-express-ը:
Ընթերցեք նաև. Մխիթարյանը 20 տեղով բարելավել է դիրքը The Guardian-ի 100 լավագույն ֆուտբոլիստի ցուցակում

Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян заявил, что клуб будет бороться до последнего в чемпионате Англии и надеется, что несмотря на отрыв, его команда сможет финишировать в первой четверке.
В текущем сезоне Мхитарян провел 12 матчей во всех турнирах и забил два мяча. «Юнайтед» идет на 6-м месте в турнирной таблице премьер-лиги.
« Хочется, чтобы этот сезон для «Манчестер Юнайтед», игроков и болельщиков стал лучшим за всю историю. Надеюсь, что у нас будет удивительный сезон, и мы сможем бороться за все титулы. В 2017 году мы должны стать обладателями нескольких трофеев, хотя сейчас клуб далеко позади от лидеров. Но мы не отказываемся от конкуренции. До конца чемпионата много игр и мы попытаемся сделать все возможное, чтобы завершить сезон как минимум в первой четверке. В Лиге Европы, конечно же, мы будем стараться пройти как можно дальше», – сказал Мхитарян, передает Sport-express.