«Արսենալի» հարձակվող Օլիվյե Ժիրուն համեմատել է «կարիճի» իր գոլը «Կրիստալ Փելեսի» դարպասին «Մանչեսթեր Յունայթեդի» և Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի նմանատիպ գոլի հետ «Սանդերլենդի» դարպասին:
«Իրականում, «Փելաքսի» հետ խաղի ընդմիջման ժամանակ թիմակիցներս «հոգուս հետ էին խաղում»` ասելով, որ Մխիթարյանի գոլն ավելի լավն էր: Խելագարվելու բան է, որ մեկ շաբաթվա ընթացքում 2 այդքան նման գոլ է իրացվել»,-ասել է Ժիրուն, գրում է Sports.ru-ն Sky Sports-ի վրա հղումով:
«Այո, Հենրիխն էլ ամեն ինչ հիանալի արեց, բայց ես կարծում եմ, որ իմ գոլն ավելի լավն էր: Իսկ եթե լուրջ` դա զուտ խոսակցություններ ու կատակներ են հանդերձարանից, ուղղակի մենք բոլորս զարմացած էինք»,-հավելել է Ժիրուն:
Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի գոլը «Սանդերլենդի» հետ խաղում (3:1) ԱՊԼ դեկտեմբերի լավագույն գոլն է ճանաչվել: Դեկտեմբերի 26-ին Մխիթարյանը «Սանդերլենդի» հետ խաղում, փոխարինման դուրս գալով 62-րդ րոպեին, 86-րդ րոպեին դարձավ անհավանական գոլի հեղինակ` Զլատան Իբրահիմովիչի փոխանցմամբ:

Нападающий «Арсенала» Оливье Жиру сравнил свой гол ударом скорпиона в ворота «Кристал Пэлас» и похожий гол полузащитника «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генриха Мхитаряна в ворота «Сандерленда».
«На самом деле, в перерыве матча с «Пэлас» мои партнеры по команде дразнили меня и говорили, что гол Мхитаряна лучше! Просто с ума сойти, что два таких похожих гола были забиты на одной недели. Мне кажется, в этом есть определенное предназначение свыше»,- сказал Жиру, пишет Sports.ru со ссылкой на Sky Sports.
«Да, Генрих тоже все сделал здорово в том эпизоде, но я считаю, что мой гол лучше. А если серьезно, то это всего лишь наши разговоры и шутки из раздевалки, просто все мы были удивлены произошедшим», — добавил Жиру.
Мхитарян 26 декабря в матче против «Сандерленда» (3:1) вышел на замену на 62-й минуте, а на 86-й минуте стал автором невероятного гола после передачи от Златана Ибрагимовича.Гол Мхитаряна в матче чемпионата Англии против «Сандерленда» признан самым красивым забитым мячом в АПЛ по итогам декабря.