Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը հունվարի 17-ին ևս երկու ամսով երկարացրել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Արամ Մանուկյանի խափանման միջոցը:
Արամ Մանուկյանի պաշտպան Հարություն Բաղդասարյանի համար սպասելի էր դատարանի որոշումը: Հենց այդ կանխորոշված ելքից ելնելով էլ Մանուկյանը չէր ներկայացել դատարան: «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ-ում գտնվող Արամ Մանուկյանին մինչ վճռի հրապարակումը տեսակցել էր պաշտպանը:
«Ասաց գամ ի՞նչ անեմ: Ամեն անգամ նույն բանն է լինում: Հավատ չունի, որ ինչ-որ բան կփոխվի»,- ասել է Բաղդասարյանը, մեջբերում է «Ա1+»-ը:

18 Январь 2017 - 07:36 AMT
Суд общей инстанции административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун города Еревана сегодня продлил на два месяца меру пресечения члена группы «Сасна црер» (Неистовые из Сасуна) Арама Манукяна.
Для адвоката Арама Манукяна Арутюна Багдасаряна сегодняшнее постановление суда не стало неожиданностью. Именно из-за этого предопределенного исхода Арам Манукян не явился в суд. До опубликования приговора Арама Манукяна, находящегося в УИУ «Больница для подсудимых», посетил его адвокат.
«Он сказал: зачем мне приходить? Каждый раз происходит то же самое. Не верит, что что-нибудь изменится», – сказал Багдасарян, передает А1+.