ՌԴ Լուգանսկի «Զարյա» ֆուտբոլային ակումբի գլխավոր մարզիչ Յուրի Վերնիդուբը պարզաբանել է, թե ինչու է որոշել իր թիմում ընդգրկել Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Գեղամ Կադիմյանին:
«Նա երիտասարդ ֆուտբոլիստ է: Ճանաչում եմ նրան «Օլիմպիկի» կազմում իր խաղով: Նա ինձ դուր էր գալիս, կենտրոնական հարձակվող էր, գոլեր էր խփում: Նա լավ արագություն ունի, տեխնիկա, լավ է կլարողանում պայքարել «վերևում»,-ասել է Վերնիդուբը` հավելելով, որ հուսով է, որ երիտասարդ կիսապաշտպանին կհաջողվի նորովի բացահայտվել «Զարյայի» կազմում, հայտնում է « Sputnik-Արմենիան» ` ուկրաինական «Ֆուտբոլ-24» սպորտային պորտալի վրա հղումով:
«Ամեն ինչ նրա ձեռքերում է»,-ասել է մարզիչը:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Գեղամ Կադիմյանը պայմանագիր է կնքել ուկրաինական «Զարյա» ակումբի հետ, ուր տեղափոխվել է «Կարպատներից»: Կադիմյանը «Կարպատներ» էր տեղափոխվել 2016-ի փետրվարին: Ուկրաինայի առաջնությունում նա 15 հանդիպման է մասնակցել և 2 գոլի հեղինակ դարձել: Ընթացիկ խաղաշրջանում հայ հարձակվողն ավելի հազվադեպ էր հայտնվում մեկնարկային կազմում` մասնակցելով միայն 7 խաղի:
2016-ի մարտին Կադիմյանը կանչվել է Հայաստանի ազգային հավաքական: Մարտի 25-ին նա առաջին անգամ մասնակցել է խաղին հավաքականի կազմում: Տարբեր տարիներին Կադիմյանը խաղացել է Երևանի «Փյունիկի», Խարկովի «Արսենալի», Արմյանսկի «Տիտանի», Դոնեցկի «Սումի», «Գովերլա» և «Օլիմպիկ» ակումբների կազմում:

19 Январь 2017 - 07:07 AMT
Главный тренер луганского футбольного клуба «Заря» Юрий Вернидуб рассказал, почему решил пополнить состав своей команды форвардом сборной Армении Гегамом Кадимяном.
«Это молодой футболист. Знаю его по тем играм, которые он проводил за «Олимпик». Мне он импонировал, играл центрального нападающего, забивал. У него неплохая скорость, техника, хорошо умеет побороться вверху», — сказал Вернидуб, добавив, что надеется на то, что молодому армянскому полузащитнику удастся раскрыться в «Заре» по-новому, передает Sputnik-Армения со ссылкой на украинский спортивный портал Футбол-24.
«Все в его руках», – добавил тренер.
Нападающий сборной Армении Гегам Кадимян 16-го января подписал контракт с украинским футбольным клубом «Заря». Об этом сообщается на официальном сайте клуба. Контракт Кадимяна с «Заряей» рассчитан на два года.
Гегам Кадимян выступал за харьковский «Арсенал», «Титан» из Армянска, ПФК «Сумы», «Говерла», «Олимпик» и «Карпаты». В марте 2016 года Гегам дебютировал за сборную Армении, проведя два матча.