Մարսելի «Օլիմպիկի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի պաշտպան Գաել Անդոնյանը կարող է տեղափոխվել Հունաստան, հայտնում է Armsport-ը sport24.gr-ի վրա հղումով:
21-ամյա ֆուտբոլիստի ծառայություններով հետաքրքրված է Հունաստանի Սուպերլիգայում հանդես եկող «Վերիան», որը ցանկանում է վարձակալել Անդոնյանի տրանսֆերը 6 ամսով:
Նշվում է, որ Անդոնյանը մոտ ժամանակներս կժամանի Հունաստան և պայմանագիր կկնքի «Վերիայի» հետ:
Գաել Անդոնյանը միացել է Հայաստանի հավաքականին 2015-ի մարտին: Հավաքականի կազմում նրա առաջին խաղը եղել է 2015-ի մարտի 29-ին Եվրո-2016-ի ընտրական փուլի շրջանակում Ալբանիայի հավաքականի դեմ, որն ավարտվել է 1:2 հաշվով:

Защитник сборной Армении и марсельского «Олимпика» Гаэль Андонян близок к переходу в греческий клуб.
В услугах 21-летнего армянского футболиста заинтересован греческий клуб «Вериа», выступающий в суперлиге чемпионата Греции, пишет Sputnik-Армения.
Руководство команды хочет «арендовать» защитника «Олимпика» на шесть месяцев. В ближайшее время Андонян отправится в Грецию, где подпишет контракт с «Верией».
26 февраля 2015 года президент Федерации футбола Армении Рубен Айрапетян заявил, что Андонян прибудет в Ереван 21 марта 2015, получит армянское гражданство и официально присоединится к сборной Армении. Он дебютировал в сборной 29 марта 2015 года в отборочном матче Евро 2016 против сборной Албании (1:2).