Կառավարության հունվարի 26-ի նիստում վարչապետ Կարեն Կարապետյանը ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեին հանձնարարվել է այլ շահագրգիռ կառույցների և մասնավոր հատվածի հետ աշխատելով՝ ապահովել ՌԴ քաղաքացիների համար զբոսաշրջության ծառայության լայն փաթեթ:
«Մինչև մարտի 1-ը կառավարության աշխատակազմ ներկայացնել հաշվետվություն կատարված աշխատանքների մասին»,-ասել է Կարապետյանը:
Վարչապետը ՀՀ ԿԱ ազգային անվտանգության ծառայությանը հանձնարարել էՌԴ քաղաքացիների՝ առանց արտասահմանյան անձնագրի ՀՀ մուտք գործելու հարցի տեխնիկական լուծումներն ապահովել մինչև մարտի 1-ը, որպեսզի ապահովվի միայն ներքին անձնագիր ունեցող Ռուսաստանի քաղաքացիների մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն:
Տուրիզմի խթանման վերաբերյալ հունվարի 24-ին Մոսկվայում պաշտոնական այցի շրջանակում տեղի ունեցած ԱԳՆ նոտաների փոխանակման ընթացքում հնարավոր է դարձել ՌԴ քաղաքացիների՝ առանց արտասահմանյան անձնագրի ՀՀ մուտք գործելը:

Премьер-министр Армении Карен Карапетян на заседании правительства 26-го января дал поручения, направленные на стимулирование развития сферы туризма в РА.
Карапетян напомнил, что 24-го января в Москве в рамках его официального визита в Россию Армения и РФ подписали изменения в соглашение о взаимных безвизовых поездках, согласно которым российские граждане смогут посещать Армению по внутренним паспортам.
Армянский премьер поручил Службе национальной безопасности РА обеспечить техническое решение вопроса до 1 марта.
Кроме того, Карапетян поручил Госкомитету по туризму в сотрудничестве с заинтересованными структурами и частным сектором разработать для граждан РФ широкий пакет туристических услуг.
«До 1 марта представить в аппарат правительства Армении отчет о проделанной работе», – подчеркнул Карен Карапетян.
Ранее сообщалось, что граждане России смогут с лета 2017-го года посещать Армению по внутренним паспортам. Об этом заявил заместитель министра иностранных дел Армении Шаварш Кочарян.