Չեխիայի Օստրավա քաղաքում շարունակվում է Եվրոպայի գեղասահքի առաջնությունը, որին մասնակցում են նաև հայ գեղասահորդները: Մրցումային երկրորդ օրը կարճ ծրագրով հանդես են եկել պարային զույգերը:
Հայաստանը ներկայացնող Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեգալ զույգը կարողացել է հաջողությամբ հաղթահարել որակավորման փուլը և պատրաստվում է երկար ծրագրին։ Մեր զույգը կարճ ծրագրում գրավել է 16-րդ տեղը:
Մրցումային առաջին օրը կարճ ծրագրում հայ գեղասահորդուհի Անաստասիա Գալուստյանը գրավել էր 10-րդ հորիզոնականը՝ նույնպես հաղթահարելով որակավորման փուլի արգելքը և իրավունք է ստացել մասնակցելու եզրափակիչ փուլին։

В чешском городе Острава продолжается чемпионата Европы по фигурному катанию, в котором принимают участие также армянские фигуристы.
На второй день соревнований с короткой программой выступила представляющая Армению пара Тина Карапетян – Симон Сенегал и с успехом преодолела квалификационный раунд ЧЕ.
В короткой программе пара с 53-я очками заняла 16-е место и получила возможность выступить в произвольной программе.
В первый день чемпионата с короткой программой выступила армянская фигуристка Анастасия Галустян, заняв 10-е место и также преодолев квалификационный раунд чемпионата Европы.