Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելլին պայմանագիր է կնքել հունական «Քսանտի» ակումբի հետ և այնտեղ կշարունակի կարիերան, հայտնում է «Sputnik-Արմենիան» Bucket Group Sports Management-ի վրա հղումով:
Պայմանագրի այլ մանրամասներ դեռևս չեն հրապարակվում:«Քսանտին» 3-րդ հորիզոնականում է Հունաստանի չեմպիոնների բարձրագույն լիգայում:
Մինչ հունական ակումբ տեղափոխվելը Պիզելլին խաղում էր Միացյալ Արաբական էմիրությունների «Ալ Ֆուջեյրե» ակումբում:
Արաբական Միացյալ Էմիրությունների առաջին դիվիզիոնի առաջնության 8-րդ տուրում «Ալ Ֆուջեյրեն» իր դաշտում ընդունել է «Ռաս Ալ Հայմին»: «Ալ Ֆուջեյրեն» հաղթել է 2:0 հաշվով Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Մարկոս Պիզելլիի երկու գոլի շնորհիվ:

27 Январь 2017 - 11:16 AMT
Полузащитник национальной сборной Армении по футболу Маркос Пинейро Пизелли подписал контракт с греческим клубом «Ксанти», передает Sputnik-Армения со ссылкой на Bucket Group Sports Management.
Другие подробности контракта пока не разглашаются.
«Ксанти» занимает третье место в высшей лиге чемпионата Греции.
До перехода в греческий клуб Маркос Пизелли выступал в «Аль Фуджейре» (Объединенные Арабские Эмираты).
Ранее сообщалось, что в рамках 8 тура 1-го дивизиона чемпионата ОАЭ «Аль-Фуджайра» принимала дома «Рас Аль-Хаймах»(2:0).Дубль оформил полузащитник сборной Армении Маркос Пизелли, отыгравший весь матч. На 53-й минуте матче Пизелли открыл счет матча, а на 64-й удвоил преимущество хозяев поля.