Ամերիկացի թենիսիստուհի Սերենա Վիլյամսը հաղթել է Ավստրալիայի բաց առաջնության եզրափակչում: Նա հաղթել է ավագ քրոջը` Վինուս Վիլյամսին: Հանդիպումը տևել է 1 ժամ 24 րոպե և ավարտվել է 6:4, 6:4 հաշվով, գրում է Lenta.ru-ն:
Սերենա Վիլյամսը հաղթել է Australian Open-ում արդեն 7-րդ անգամ: Ընդհանուր առմամբ այս տիտղոսը 72-րդն է 35-ամյա թենիսիստուհու համար Թենիսի կանանց ասոցիացիայի (WTA) մրցաշարերի միանձնյա մրցումներում: Նա հաղթել է «Մեծ սաղավարտի» 23-րդ մրցաշարում` առաջ անցնելով Շտեֆի Գրաֆից:
Australian Open-ը առաջինն է «Մեծ սաղավարտի» մրցաշարերից: Մրցումները, որոնց ընդհանուր մրցանակային ֆոնդը գերազանցում է 36 մլն դոլարը, անցնում են Մելբուրնում հունվարի 16-29-ը:

Американская теннисистка Серена Уильямс выиграла Открытый чемпионат Австралии.
В финале турнира она одержала победу над своей старшей сестрой Винус Уильямс. Встреча, продолжавшаяся 1 час 21 минуту, завершилась со счетом 6:4, 6:4, пишет Lenta.ru.
Серена Уильямс выиграла Australian Open в седьмой раз в карьере. Всего для 35-летней американки этот титул стал 72-м в карьере на турнирах Женской теннисной ассоциации (WTA) в одиночном разряде. Она одержала победу на 23-м турнире «Большого шлема», обойдя немку Штеффи Граф (22).
Australian Open — первый в сезоне турнир «Большого шлема». Соревнования, общий призовой фонд которых превышает 36 миллионов долларов, проходят в Мельбурне с 16 по 29 января.