Հեղինակավոր Forbes հանդեսը հրապարակել է աշխարհի ամենաբարձր վարձատրվող մարզիկների ցանկը, որտեղ 100 մարդ է ներառված:
Վարկանիշը կազմելիս հաշվի են առնվել ոչ միայն մարզիկների աշխատավարձերը, այլ նաև նրանց եկամուտները գովազդից ու հովանավորների հետ համաձայնագրերից:
Ցանկի առաջին հորիզոնականում պորտուգալական «Ռեալի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն է: Նրա եկամուտներն ընդհանուր առմամբ կազմել են 88 մլն դոլար:
Երկրորդ հորիզոնականում է «Բարսելոնայի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսսին, որի եկամուտը կազմում է 81.4 մլն դոլար:
Առաջին եռյակը եզրափակում է Բասկետբոլի ազգային ասոցիացիայի «Քլիվլենդ Կավալյերս» ակումբի անդամ Լե Բրոն Ջեյմսը` 77.2 մլն դոլար եկամուտով, հայտնում է soccer.ru-ն:

Авторитетный экономический журнал Forbes обнародовал список 100 самых высокооплачиваемых спортсменов в мире.
При составлении рейтинга учитывались не только зарплаты спортсменов, но и их доходы от рекламы и спонсорских соглашений.
На первом месте в списке оказался португальский нападающий «Реала» Криштиану Роналду. Его доходы в общей сложности составили 88 млн долларов.
Вторая позиция в рейтинге – у аргентинского нападающего «Барселоны» Лионеля Месси с суммарным доходом в 81.4 млн долларов.
Первую тройку замкнул игрок клуба Национальной Баскетбольной Ассоциации «Кливленд Кавальерс» ЛеБрон Джеймс – 77.2 млн долларов, передает soccer.ru.