2016 թվականին պաշտոնապես գրանցվել է կաշառք ստանալու, տալու, կաշառքի միջնորդության 71 դեպք՝ 2015 թվականի 97-ի դիմաց:
Այդ մասին են հայտնում ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունից:
Նվազել է նաև պաշտոնեական լիազորություններ չարաշահելու և անցնելու դեպքերի առիթով հարուցված քրգործերի թիվը՝ 136 դեպք նախորդ տարվա 168-ի դիմաց:
Միաժամանակ պետական իշխանության, ծառայության և կառավարման կարգի դեմ ուղղված հանցագործությունները նախորդ տարվա համեմատ ավելացել են ավելի քան 2 անգամ՝ հասնելով 2.527-ի: 2015 թվականին գրանցվել էր նման 1.076 դեպք:
9-ով ավելացել են նաև իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքերը՝ հասնելով 58-ի:

The number of revealed corruption cases decreased in 2016 against the previous year, Armenia’s National Statistical Service said.
71 cases of receiving or offering bribes, or mediating a bribery deal have been officially registered last year, down from 2015’s 97 cases.
Also, cases of abuse of power or official misconduct decreased in the reporting period, dropping to 136 from 168 a year before.
Meanwhile, crimes against state authorities, service and administrative order have become more than twice as common, surging from 2015’s 1,076 to 2,527 a year later.