ՀՀ կառավարությունը փետրվարի 9-ին կայանալիք նիստում քննարկելու է 2014 թվականի մայիսին հրազենային վիրավորում ստացած զինծառայող Ռուզվելտ Թորոսյանի բուժումը Ռուսաստանի Դաշնությունում իրականացնելու համար գումար հատկացնելու հարցը:
Կառավարության նիստի օրակարգի համաձայն, այդ նպատակով նախատեսվում է ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից ՀՀ պաշտպանության նախարարությանը հատկացնել 1.3 միլիոն դրամ, որն էլ հետագայում կփոխանցվի զինծառայողի անձնական հաշվին:
Ռուզվելտ Թորոսյանը վիրավորվել է 2014 թվականի մայիսի 27-ի լույս 28-ի գիշերը հակառակորդի ձեռնարկած դիվերսիոն գործողությունը հետ մղելիս:Մարտական հենակետում ստեղծված արտակարգ իրավիճակում արագ կողմնորոշվելու, հակառակորդի դիվերսիոն գործողությունը կանխելու ընթացքում ցուցաբերած խիզախության համար Ռուզվելտ Թորոսյանը պարգևատրվել է ՊՆ «Գարեգին Նժդեհ» գերատեսչական մեդալով:

Правительство Армении выделит средства на продолжение лечения раненого при отражении диверсионной попытки ВС Азербайджана в мае 2014 года Рузвельта Торосяна в РФ. Этот вопрос включен в повестку заседания правительства Армении 9 февраля.
На лечение Торосяна в РФ будет выделено 1.3 млн драмов, которые будут переведены на счет раненого военнослужащего.
Рузвельт Торосян был ранен при отражении диверсионной попытки ВС Азербайджана в ночь на 28 мая. За быстрое реагирование в боевой обстановке и храбрость при отражении диверсионной попытки противника Торосян награжден медалью Министерства обороны Армении «Гарегин Нжде».