Պերմի «Ամկարն» իր պաշտոնական կայքում հայտարարել է ակումբի ֆուտբոլիստ Ռոբերտ Արզումանյանի հետ պայմանագիրը խզելու մասին:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ պայմանագիրը խզվել է կողմերի փոխադարձ համաձայնությամբ: 31-ամյա պաշտպանը կհեռանա ակումբից ազատ գործակալի կարգավիճակով, հայտնում է rsport.ru-ն:
Արզումանյանը փոխադրվել է «Ամկար» 2015-ին, մինչ այդ նա հանդես էր գալիս հայկական «Փյունիկի» կազմում (2003-2007թթ), դանիական «Ռաններսի» (2008-2010թթ), լեհական «Յագելոնի» (2011-2012թթ) և ղազախական «Ակտոբեի» (2013-2015թթ) կազմում:
Արզումանյանն «Ամկարի» կազմում 13 խաղի է մասնակցել ՌԴ առաջնության շրջանակում, իսկ ընթացիկ խաղաշրջանի առաջին կեսը վարձակալությամբ անցկացրել է Կարագանդայի «Շախտյորում»:

8 Февраль 2017 - 08:29 AMT
Пермский «Амкар» на своем официальном сайте объявил о расторжении контракта с футболистом команды Робертом Арзуманяном.
Как сообщается, соглашение было расторгнуто по взаимному согласию сторон, и 31-летний защитник покидает пермскую команду в статусе свободного агента, передает rsport.ru.
Арзуманян перешел в «Амкар» в 2015 году, ранее он выступал за на родине за армянский «Пюник» (2003-2007), датский «Раннерс» (2008-2010), польскую «Ягеллонию» (2011-2012) и казахстанский "Актобе" (2013-2015).
Арзуманян провел за «Амкар» провел 13 матчей в чемпионатах России, а первую половину нынешнего сезона провел в аренде в карагандинском «Шахтере».