Գործադիրը փետրվարի 9-ին կայանալիք նիստում համաձայնություն կտա Հայաստանի Հանրապետության և Ավստրալիայի Միության միջև օդային հաղորդակցությունների մասին համաձայնագրի կնքման առաջարկությանը:
Կառավարության նիստի օրակարգի համաձայն, կհամաձայնեցվի նաև Հայաստանի և Սիրիայի միջև օդային հաղորդակցությունների մասին համաձայնագրի կնքման առաջարկությունը:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Հայաստանը Կանադայի ու Սինգապուրի հետ օդային հաղորդակցությունների մասին համաձայնագրեր կկնքի: Կառավարությունը հունվարի 26-ի նիստում համաձայնություն է տվել փաստաթղթերի ստորագրման առաջարկությանը:

8 Февраль 2017 - 10:07 AMT
Правительство Армении на заседании 9 февраля одобрит предложение по подписанию соглашения о воздушном сообщении между Арменией и Австралией.
В соответствии с повесткой дня правительства РА, будет согласовано также предложение о подписании соглашения по воздушному сообщению между Арменией и Сирией.
Правительство Армении на заседании 26 января одобрило предложение о заключении соглашения «О воздушном сообщении» между Арменией, Канадой и Сингапуром. Предложение представил начальник Главного управления гражданской авиации Армении (ГУГА – ред.) Сергей Аветисян.