Փետրվարի 15-ին ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասի Կուշևսկայա քաղաքի մոտակայքում տեղի ունեցած Մոսկվա-Երևան երթուղու ավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժած ՀՀ 2 քաղաքացի` վարորդ Ռ.Պ.-ն (ծնվ. 1953թ.) և ուղևոր Ք.Մ.-ն (ծնվ.` 1968թ.) հոսպիտալացվել են Կուշևսկայայի կենտրոնական շրջանային հիվանդանոց։ Այդ մասին հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարարի մամուլի քարտուղար Անահիտ Հայթյանն իր ֆեյսբուքյան էջում:
Փետրվարի 15-ին Մոսկվա-Երևան երթուղին իրականացնող «Setra» մակնիշի АМ 97 РМ 999 պետհամարանիշով ավտոբուսը բախվել է «ՄԱՆ» մակնիշի М613АН161 պետհամարանիշով բեռնատար ավտոմեքենային: Ավտոբուսում եղել է 9 ուղևոր, երեխաներ չեն եղել: Բոլոր ուղևորները ՀՀ քաղաքացիներ են:
Գրառման մեջ ասվում է, որ հիվանդանոցի գլխավոր բժշկի փոխանցմամբ` իրականացված հետազոտությունների արդյունքում վարորդի մոտ ախտորոշվել է կողերի և սրունքների զույգ ոսկրերի բազմաբեկոր կոտրվածքներ։ Նրա վիճակը գնահատվում է ծանր:
Մյուս տուժողի վիճակը միջին ծանրության է։ Նրա մոտ ախտորոշվել է սրունքի զույգ ոսկրերի կոտրվածք և գլխուղեղի ցնցում։

16 Февраль 2017 - 10:49 AMT
Пострадавшие в ДТП на Кубани граждане Армении госпитализированы в центральную больницу станицы Кущевская Краснодарского края. По словам главного врача больницы, состояние одного из пострадавших тяжелое. У него — множественные осколочные переломы ребер и костей голени. Об этом написала на своей странице в Facebook пресс-секретарь министерства здравоохранения Армении Анаит Айтаян.
Пассажирский автобус рейса Москва-Ереван с армянским госномером попал в ДТП на одной из автотрасс Краснодарского края РФ. Два человека пострадали. Согласно сообщению МЧС РА, автобус столкнулся с грузовиком, жертв нет.
По словам Айтаян, состояние второго пострадавшего гражданина Армении — средней тяжести. У него диагностирован перелом костей голени и сотрясение мозга.
Отмечается, что пострадавшие в дорожно-транспортном происшествии получают необходимую медицинскую помощь.
В автобусе находились 9 человек, все граждане Армении, детей среди них нет. Названы также имена пострадавших пассажиров: это Роберт Меликович Петросян 1953г.р. и Кярам Хдроевич Мамоян 1968г.р.