Անգլիայի Գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակչում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» փետրվարի 19-ին 2:1 հաշվով հաղթել է «Բլեքբերնին»:
Հանդիպման հաշիվը բացել են տանտերերը. 17-րդ «Բլեքբերնի» ֆուտբոլիստ Դենի Գրեմը գնդակն ուղարկել է հաղթողների դարպասը: Պատասխան գնդակը խփվել է ընդամենը 10 րոպե անց: Հայաստանի ազգային հավաքականի ավագ, կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի փայլուն փոխանցումից հետո գոլի հեղինակ է դարձել Մարկուս Ռեշֆորդը:
Հյուրերին հաղթանակ է պարգևել Զլատան Իբրահիմովիչը, որը 75-րդ րոպեին գնդակը գեղեցիկ հարվածով ուղարկեց Ջեյսոն Սթիլի պաշտպանած դարպասը:
Խաղից հետո մանչեսթերյան ակումբի երկրպագուներն ընտրել են հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստին. հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստ է ճանաչվել Հենրիխ Մխիթարյանը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդը» Անգլիայի Գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակչում իր մրցակցի անունը կիմանա վիճակահանության արդյունքում:

20 Февраль 2017 - 07:03 AMT
Армянский полузащитник Генрих Мхитарян признан лучшим игроком «Манчестер Юнайтед» в выездном матче 1/8 финала Кубка Англии, в котором его команда обыграла «Блэкберн» со счетом 2:1. Об этом сообщается в официальном микроблоге «Манчестер Юнайтед» в Twitter.
Пас Мхтаряна на 27-й минуте закончился голом и вызвал восторг болельщиков. Победу манкунианцам принес гол Златана Ибрагимовича на 75-й минуте.
«Какая игра была сегодня вечером (19 февраля – ред.)! В следующий этап #EmiratesFACup! Потрясающая поддержка со стороны болельщиков», – прокомментировал игру сам Мхитарян в своем Twitter.
Согласно жеребьевке, прошедшей в Блэкбэрне, следующий матч «Манчестер Юнайтед» проведет с лидером премьер-лиги «Челси».