Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդը» հաղթել է ֆրանսիական «Սենտ Էտյենին» 1:0 հաշվով Եվրոպայի լիգայի 1/16 եզրափակչի խաղում: Խաղի 17-րդ րոպեին միակ գոլի հեղինակ է դարձել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը:
Մխիթարյանը ձգել է ոտքի մկանը և փոխարինվել առաջին խաղակեսում՝ գոլ խփելուց հետո: 63-րդ րոպեին «ՄՅու» պաշտպան Էրիկ Բային հեռացվեց մարզադաշտից երկու դեղին քարտ ստանալուց հետո:
Թիմի առաջին հանդիպումը փետրվարի 16-ին նույնպես ավարտվեց մանկունիացիների հաղթանակով 3:0 հաշվով: Եվրոպայի լիգայի 1/8 եզրափակչի վիճակահանությունը տեղի կունենա շվեյցարական Նյոնում: Այս փուլի առաջին խաղերը տեղի կունենան մարտի 9-ին, պատասխան խաղերը՝ մարտի 16-ին:
Խաղից հետո ակումբի մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ասել է, որ Մխիթարյանն ու Կարիկը, հավանաբար, բաց կթողնեն Լիգայի գավաթի խաղարկության եզրափակիչը, որը տեղի կունենա փետրվարի 26-ին: Այդ մասին ասվում է թիմի պաշտոնական կայքում:

23 Февраль 2017 - 06:10 AMT
Английский клуб «Манчестер Юнайтед» в гостях обыграл французский «Сент-Этьен» со счетом 1:0 в ответном матче 1/16 финала футбольной Лиги Европы.
Единственный гол в игре забил полузащитник сборной Армении Генрих Мхитарян (17-я минута).
Армянский хавбек потянул мышцу ноги и был заменен в первом тайме после того, как забил гол. На 63-й минуте защитник «МЮ» Эрик Байи за две желтые карточки был удален с поля.
Первая встреча команд 16 февраля также завершилась победой манкунианцев со счетом 3:0. Жеребьевка 1/8 финала Лиги Европы состоится 24 февраля в швейцарском Ньоне. Первые матчи данной стадии состоятся 9 марта, ответные — 16 марта.
Наставник «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью после игры сказал, что Мхитарян и Каррик, скорее всего, пропустят финал Кубка Лиги, который состоится в это 26 февраля. Об этом сообщается на официальном сайте команды.