Հայաստանի ԶՈւ պատվիրակությունը կմասնակցի Սոչիում կայանալիքձմեռայինԶինվորականների համաշխարհային խաղերին, հայտնում է ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
«ՌԴ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ-ՌԴ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի հրավերով, ՀՀ ԶՈՒ ֆիզպատրաստության և սպորտի բաժնի ներկայացուցիչները ՀՀ դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի մարզիկների հետ փետրվարի 22-28-ը Սոչիում կմասնակցեն զինվորականների ձմեռային 3-րդ համաշխարհային խաղերին»,-ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Զինվորականների համաշխարհային խաղերն անցնում են չորս տարին մեկ անգամ: Ռուսաստանն առաջին անգամ է ընդունում այդ խաղերը: Մրցումներին, որոնք արդեն անվանում են «ռազմական Օլիմպիադա», հյուրեր են հավաքվում ամբողջ աշխարհից:
Ակնկալվում է մոտ 1000 մարզիկի մասնակցություն աշխարհի 26 երկրից: Նրանք խաղարկելու են պարգևների 44 հավաքածու 7 մարզաձևում:

Делегация вооруженных сил Армении примет участие в третьих Всемирных зимних военных играх в Сочи. Об этом сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.
«Представители отдела физподготовки и спорта ВС Армении вместе со спортсменами Федерации лыжного спорта Армении примут участие в третьих Всемирных зимних военных играх, которые состоятся в Сочи с 22 по 28 февраля», — говорится в сообщении Минобороны.
Всемирные военные игры проходят раз в четыре года. Россия впервые принимает эти соревнования. На старты, которые уже окрестили «военной Олимпиадой», съезжаются гости со всего мира.
Ожидается участие около тысячи спортсменов из 26 стран. Они разыграют 44 комплекта наград в семи видах спорта. Среди них — биатлон, лыжные гонки, шорт-трек.