ՌԴ քաղաքացիները ներքին անձնագրերով ՀՀ կարող են ժամանել միայն «Զվարթնոց» և «Գյումրի» օդանավակայաններով: Այդ մասին հայտարարել է Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը՝ պարզաբանելով, թե ինչպես է գործում ներքին անձնագրերով Ռուսաստանի քաղաքացիների մուտքը Հայաստան:
«Ներքին անձնագրերով Հայաստան կարող են մուտք գործել միայն Ռուսաստանից ժամանող Ռուսաստանի քաղաքացիները միմիայն «Զվարթնոց» և «Գյումրի» օդանավակայաններով»,-ասել է Տիգրան Բալայանը, հայտնում է Aysor.am-ը:
ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը փետրվարի 22-ին հայտարարել է, որ ՌԴ քաղաքացիները փետրվարի 23-ից կարող են այցելել Հայաստան ներքին անձնագրերով:

23 Февраль 2017 - 12:13 AMT
Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян пояснил, как будет действовать соглашение о безвизовых поездках, в соответствии с которым граждане России могут посещать Армению по внутренним общегражданским паспортам.
«По внутренним паспортам в Армению могут въезжать только прилетающие из России через аэропорты «Звартноц» и «Ширак» граждане Российской Федерации», – сказал Тигран Балаян, передает Aysor.am.
Глава МИД РФ Сергей Лавров накануне заявил, что граждане РФ с 23 февраля смогут посещать Армению по внутренним паспортам.