Փետրվարի 28-ին Բուլղարիայում մեկնարկել է սուսերամարտի Եվրոպայի պատանիների և երիտասարդների առաջնությունը: Հայաստանի սուսերամարտի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Արթուր Սեդրակյանը նշել է, որ աղջիկների և տղաների մրցաշարում Հայաստանը ներկայացնում է 5 մարզիկ:
«Հայ սուսերամարտիկները լավ մարզավիճակով են մեկնել: Տեսնենք, թե ինչ արդյունքներ կունենանք:
Մինչ այդ, նախորդ ամիս, մեր պատանիներն Իտալիայում մասնակցել են աշխարհի գավաթի խաղարկությանը, որտեղ Մայքլ Հովհաննիսյանը զբաղեցրել է 20-րդ հորիզոնականը, որը նորմալ արդյունք է: Վերջին տարիներին հայ սուսերամարիկները 20-րդ տեղին չէին մոտեցել:
2018 թվականի Բուենոս Այրեսի պատանեկան օլիմպիական խաղերի մասնակցության համար նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում: Սակայն, դեռ չգիտենք` կմասնակցենք, թե ոչ»,-ասել է ֆեդերացիայի գործադիր տնօրենը, մեջբերում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Սեդրակյանը նշել է, որ ապրիլին պատանիներն ու երիտասարդները կմեկնեն աշխարհի առաջնություն, իսկ մեծահասակներին առաջիկայում` մայիսին, սպասվում է Հայաստանի առաջնությունը:

3 Март 2017 - 07:57 AMT
28 февраля в болгарском Пловдиве стартовал чемпионат Европы по фехтованию среди юношей (до 17 лет) и молодежи (до 20 лет). Исполнительный директор Федерации фехтования Армении Артур Седракян отметил, что в соревнованиях юношей и девушек Армения представлена 5 спортсменами.
«Армянские фехтовальщики отправились на турнир в хорошей форме. Увидим, какие будут результаты.
В феврале наши юные спортсмены выступили на этапе розыгрыша Кубка мира в Италии, на котором Майкл Оганесян занял 20-е место. Это можно считать хорошим результатом. В последние годы армянские фехтовальщики не приближались к 20-му месту.
Ведутся подготовительные работы с целью участия в летних юношеских Олимпийских играх 2018 года в Буэнос-Айресе. Но пока неизвестно, будем мы участвовать или нет», – сказал исполнительный директор федерации, передает пресс-служба НОК РА.
Артур Седракян отметил, что в апреле фехтовальщики юношеской и молодежной возрастных категорий отправятся на чемпионат мира, а взрослых спортсменов в мае ожидает чемпионат Армении.
Чемпионат Европы по фехтованию среди юношей (до 17 лет) и молодежи (до 20 лет) в Пловдиве продолжится до 9 марта.