ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակել է ՀՀ ԱԺ 2017թ. ապրիլի 2-ի ընտրությունների ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը՝ 2017 թ. մարտի 3-ի դրությամբ:
Այսպիսով, քվեարկության օրվանից 30 օր առաջ Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ՀՀ Ազգային ժողովի ընտրությունների ընտրողների ընդհանուր թիվն է` 2.564.734:
Ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների թիվը` 0, հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը` 0:
Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության ընտրական օրենսգրքի 8-րդ հոդվածի 7-րդ մասի` Ազգային ժողովի ընտրությունների ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 30-րդ օրը, ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակում է Հայաստանի Հանրապետության ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների ընդհանուր թիվը` նշելով նաև ըստ գտնվելու վայրի ընտրողների և հաշվառում չունեցող ընտրողների թիվը:

Полиция Армении обнародовала количество извирателей на парламентских выборах Армении 2 апреля по состоянию на 3 марта 2017 года.
Так, за 30 дней до выборов в регистре избирателей Армении общее число зарегистрированных избирателей достигло 2.564.734 человек.
Численность постоянного населения Армении на основе переписи населения 2011 года на 1 января 2017 года составила 2 986.5 тысяч человек. Об этом свидетельствуют предварительные данные Национальной статистической службы РА.
Численность населения Армении по состоянию на 1 января 2017 года по сравнению с аналогичным периодом 2016 года снизилась на 12.1 тысяч человек или на 0.4%, что было обусловлено превышением отрицательного миграционного сальдо – 24.6 тысяч человек над естественным приростом населения – 12.5 тысяч человек.