Համացանցում հայտնվել է Հայոց ցեղասպանության մասին հոլիվուդյան «Խոստում» ֆիլմի նոր թրեյլերը, որտեղ գլխավոր դերերը կատարում են Քրիստիան Բեյլը և Ժան Ռենոն: «Կայսրությունները փլուզվում են: Սերը փրկվում է: Օսկար Այզեկը, Շառլոտտա լե Բոնը և Քրիստիան Բեյլը The Promise անվանումով հզոր ֆիլմում»,-ասվում է ֆիլմի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում #KeepThePromise հեշթեգով տեղադրված թրեյլերի նկարագրության մեջ:
Ֆիլմը կցուցադրվի կինոթատրոններում 2017-ի ապրիլի 21-ից:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ աշխարհահռչակ երգիչ Էլթոն Ջոնը իր` Elton John AIDS հիմնադրամի (EJAF) 25 ամյակին նվիրված բարեգործական ճաշկերույթին ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմը:
Հիմնադրամի ամենամյա բարեգործական ճաշկերույթը կազմակերպվում է «Օսկար» մրցանակաբաշխությունից հետո: Երեկոյին ներկա են եղել հոլիվուդյան աստղեր: Երեկոյի ընթացքում հանգանակվել է ռեկորդային՝ 7 միլիոն դոլար:

В сети появился второй трейлер голливудского фильма про Геноцид армян 1915 года «Обещание» (The Promise), в главных ролях которого играют Кристиан Бейл и Жан Рено.
«Империи падают. Любовь спасается. Оскар Айзек, Шарлотта Ле Бон и Кристиан Бэйл в мощном фильме под названием The Promise», – говорится в аннотации к трейлеру, размещенном на официальной странице фильма в социальной сети Facebook под хэштегом #KeepThePromise.
Фильм появится в кинотеатрах 21 апреля 2017 года.
Ранее сообщалось, что на приеме после премии «Оскар» 25-м ежегодном мероприятии Elton John AIDS Foundation Academy Award Party, организованном СПИД-фондом Элтона Джона (EJAF), всемирно известный британский исполнитель представил фильм режиссера Терри Джорджа «Обещание» о Геноциде армян, права на показ которого принадлежат киностудии Open Road и Survival Pictures.
«Никто не забыт, и это именно то, что происходит в случае с Геноцидом армян»,- сказал Элтон Джон во время благотворительного мероприятия, сообщает Армянский национальный комитет Америки.
На приеме присутствовали звезды Голливуда. На пожертвования была собрана рекордная сумма в 7 млн долларов.