Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը չի մասնակցի Եվրոպայի լիգայի 1/8 եզրափակչի «Ռոստովի» հետ խաղին: Նա չի խաղա նաև Անգլիայի առաջնության 27-րդ տուրում «Բորնմուտի» հետ հանդիպմանը:
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն ասել է. «Մխիթարյանը դեռևս խաղից դուրս է: Նա չի կարող մարզադաշտ դուրս գալ «Բորնմուտի» հետ խաղում: Բայց ես հավատում եմ, որ հաջորդ շաբաթ նա այլևս ոչ մի խնդիր չի ունենա», հայտնում է sport-ը:
Ռուսական ակումբի հետ հանդիպումը կայանալու է մարտի 9-ին Դոնի Ռոստովում:
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Անգլիական Պրեմիեր լիգայի փետրվարի լավագույն գոլի հավակնորդների թվում է Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանի գոլը «Լեսթերի» դարպասը:
Ընթացիկ խաղաշրջանում Հայաստանի հավաքականի ֆուտբոլիստը «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կազմում մասնակցել է 23 խաղի, բոլոր մրցաշարերում, և 6 գոլի հեղինակ դարձել:

Армянский полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян не сыграет в 27 туре чемпионата Англии с «Борнмутом» и в первом матче 1/8 финала Лиги Европы с «Ростовом».
«Мхитарян всё еще не в строю, — сказал главный тренер манчестерцев Жозе Моуринью. — Думаю» он восстановиться к игре с «Челси», передает sport.
Встреча с российским клубом состоится 9 марта в Ростове-на-Дону.
Ранее сообщалось, чтов числе претендентов на лучший гол английской премьер-лиги в феврале месяце — мяч, забитый полузащитником «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генрихом Мхитаряном в ворота «Лестера».
В текущем сезоне игрок сборной Армении провел в сезоне-2016/17 за «МЮ» 23 матча во всех турнирах и забил шесть голов.