ՈւԵՖԱ-ն Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին ճանաչել է Եվրոպայի լիգայի 1/8 եզրափակչում «Ռոստովի» հետ խաղի (1:1) լավագույն ֆուտբոլիստ: Այդ մասին հայտնել է կազմակերպության մամուլի ծառայությունը:
Ֆուտբոլիստը դարձել է իր թիմի միակ գոլի հեղինակը՝ աչքի ընկնելով հանդիպման 35-րդ րոպեին Զլատան Իբրահիմովիչի փոխանցումից հետո:
«Առաջին խաղակեսն ավելի հանգիստ ստացվեց, գոլից բացի ոչինչ չէր կատարվում: Ես ուրախ եմ, որ հաջողվեց գոլ խփել, մենք գոհ էինք, որ կարողացանք աչքի ընկնել, սակայն մրցակիցը հավասարեցրեց հաշիվն ու ամեն ինչ փոխվեց: Հուսանք, որ Դոնի Ռոստովից առանց վնասվածքի եմ հեռանում, մենք կշարունակենք պայքարը հաջորդ խաղում»,-ասել է Մխիթարյանը: Նա նշել է նաև, որ թիմը գոլ բաց թողեց իր դարպասը սեփական սխալի պատճառով, հայտնում է «Sputnik-Արմենիան»:

10 Март 2017 - 07:23 AMT
УЕФА признал полузащитника «Манчестер Юнайтед» и сборной Армении Генриха Мхитаряна лучшим игроком первого матча 1/8 финала Лиги Европы с «Ростовом» (1:1). Об этом сообщает пресс-служба организации.
Мхитарян стал автором единственного гола в составе своей команды, отличившись на 35-й минуте после паса Златана Ибрагимовича.
«Первый тайм получился более спокойным, в нем кроме гола ничего и не было. Я рад, что удалось забить, мы были довольны тем, что вышли вперед, но соперник сравнял счет и все изменилось. Будем надеяться, что я уезжаю из Ростова-на-Дону без травм, и мы продолжим бороться в следующей игре», — сказал Мхитарян, передает Sputnik-Армения.
Он отметил, что манкунианцы «пропустили гол из-за своей ошибки».
Ответный матч между «Манчестер Юнайтед» и «Ростовом» состоится на стадионе «Олд Траффорд» 16 марта.
Ранее сообщалось, что гол полузащитника сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генриха Мхитаряна в ворота «Лестера» признан болельщиками клуба лучшим в феврале.