Նորագավիթի սուսերամարտի մասնագիտացված մարզադպրոցում մեկնարկել է սուսերամարտի մինչև 20 տարեկան երիտասարդների Հայաստանի առաջնությունը:
Առաջնությանը մասնակցում են ավելի քան 100 սուսերամարտիկ Երևանից, Գյումրիից, Վանաձորից և Բյուրեղավանից:
Մրցումային առաջին օրը մարզիկները հանդես են եկել ճկասուսեր մրցաձևում: Սուսերամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը նշել է, առաջին տեղն զբաղեցրել է Մայքլ Հովհաննիսյանը, երկրորդը` Հենրիխ Բալիկյանը, երրորդը` Արմեն Դալլաքյանն ու Խաչատուր Հարությունյանը:
Մարտի 15-ին պատանիներն ու աղջիկները հանդես կգան խոցասուսեր զենքաձևում, իսկ մարտի 15-ին չեմպիոնի անունը պարզ կլինի ճկասուսերում:

14 Март 2017 - 06:57 AMT
В Норагавитской специализированной спортшколе фехтования 13 марта стартовал чемпионат Армении среди юниоров (до 20 лет), в котором принимают участие более 100 фехтовальщиков из Еревана, Гюмри, Ванадзора и Бюрегавана.
В первый день соревновались рапиристы (юноши).
По словам генерального секретаря Федерации фехтования Армении Арташеса Мадояна, победителем стал Майкл Оганесян.
На втором месте – Генрих Баликян, на третьем – Армен Далакян и Хачатур Арутюнян, сообщает НОК РА. 14 марта в соревнования вступят шпажисты (юноши и девушки), а 15 марта чемпионов определят рапиристки и саблисты.