Ապրիլի 11-ին Ռիգայում կմեկնարկի շախմատի Եվրոպայի կանանց անհատական առաջնությունը:
Մրցաշարում Հայաստանը կներկայացնի ազգային հավաքականի 4 շախմատիստ` գրոսմայստեր Էլինա Դանիելյանը, միջազգային վարպետներ Լիլիթ Մկրտչյանն ու Լիլիթ Գալոյանը, կանանց միջազգային վարպետ Մարիա Գևորգյանը:
Կանանց ազգային հավաքականի մարզիչ Արթուր Չիբուխչյանն ասել է, որ այս պահին թիմն ինտենսիվ մարզվում է Երևանում, իսկ ապրիլի 1-8-ը հավաքականն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Ծաղկաձորում, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Եվրոպայի առաջնության արդյունքներով 14 լավագույն շախմատիստները կստանան կանանց աշխարհի առաջնության ուղեգրեր:

Четыре армянские шахматистки примут участие в индивидуальном чемпионате Европы по шахматам, стартующем 11 апреля в Риге. Об этом сообщает пресс-служба НОК Армении.
Армения на турнире будет представлена 4 членами национальной сборной: гроссмейстер Элина Даниелян, международные мастера Лилит Мкртчян и Лилит Галоян, женский международный мастер Мария Геворгян.
По словам тренера женской сборной Армении Артура Чибухчяна, в настоящее время команда проводит интенсивные тренировки в Ереване.
С 1 по 8 апреля сборная проведет в Цахкадзоре учебно-тренировочый сбор. По итогам чемпионата Европы 14 лучших шахматисток получат путевки на женский чемпионат мира.