Թբիլիսիում կայացած Վրաստանի ժողովրդական արտիստ Նոդար Անդգուլաձեի անվան դասական երգեցողության 2-րդ միջազգային մրցույթում Հայաստանի մասնակիցները զբաղեցրել են գրեթե բոլոր մրցանակային տեղերը` ստանալով նաև գլխավոր մրցանակը` Գրան պրին:
Այս մասին լրագրողներին հայտնել է «Տենոր ասոցիացիայի» նախագահ, տենոր Կարեն Զոհրաբյանը, գրում է Panorama.am-ը։
Նա տեղեկացրել է, որ չորս տարիքային խմբում Հայաստանը ներկայացրած էր 5 մենակատարով. «Մարիամ Ալոյանն արժանացել է հաղթողի կոչման և Գրան պրի մրցանակի, Արտյոմ Ասմանգուլյանն իր տարիքայի խմբում արժանացել է Առաջին մրցանակի, Հովհաննես Անդրեասյանն իր տարիքային խմբում` Առաջին մրցանակի, Հովհաննես Կարապետյանը` Երկրորդ մրցանակի, Արուսյակ Դավթյանն արժանացել է Երկրորդ մրցանակի: Մասնակիցները իմացան, որ Հայաստանում կա բարձր մակարդակի վոկալ դպրոց»:
Ն. Անդգուլաձեի անվան երիտասարդ երգիչների 2-րդ միջազգային մրցույթի հանձնաժողովի կազմում Հայաստանից ընդգրկված էր Tenor World Association of Arts ասոցիացիայի նախագահ, տենոր Կարեն Զոհրաբյանը, ինչպես նաև առաջատար մասնագետներ Իտալիայից, Վրաստանից, Լիտվայից:

22 Март 2017 - 13:18 AMT
Представляющие Армению на втором международном конкурсе классической песни имени Народного артиста Грузии Нодара Ангуладзе певцы заняли практически все призовые места, завоевав также главный приз – Гран-при конкурса. Об этом 22 марта на встрече с журналистами сообщил председатель «Тенор ассоциации» Карен Зограбян.
«Армянские участники выступили блестяще, заняв первые места. Впечатления очень позитивны. Были впечатлены как жюри, так и зрители», – сказал он.
В конкурсе, который состоялся 14-18 марта в Тбилиси, Армению представили 5 участников в 4 возрастных группах.
«Гран-при конкурса достался певице Мариам Алоян, первый приз в своей возрастной группе завоевал певец Ованнес Андреасян, Артем Асмангулян в младшей возрастной категории также занял первое место. Еще два представителя Армении – Ованнес Карапетян и Арусяк Давтян –заняли вторые места», – сообщил Зограбян, передает panorama.am.