Մարտի 22-ին ՀՀ պատանի բադմինտոնիստները մեկնեցին Իսրայել` մասնակցելու միջազգային մրցաշարի:
Հայաստանի բադմինտոնի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Հրաչյա Պողոսյանը հայտնել է, որ մրցաշարին կմասնակցի 3 մարզիկ:
«Թել Ավիվում հանդես են գալու պատանիների երկու տարիքային խումբ՝ Մ13 և Մ15 տարեկաններ: Մ13 տարեկանների մրցաշարում Հայաստանը կներկայացնի Էլեն Տիրատուրյանը, իսկ Մ15-ում` Գայանե Մամաջանյանը և Սվետլանա Բոյաջյանը:
Կարծում եմ` մեր պատանիները լավ հանդես կգան և մրցանակային տեղեր կզբաղեցնեն: Կմրցեն ինչպես մենախաղում, այնպես էլ` զուգախաղում:
Մամաջանյանը և Բոյաջյանը միասին հանդես կգան զուգախաղում, Սվետլանան նաև խառը զուգախաղում` Իսրայելի ներկայացուցչի հետ: Տիրատուրյանը բացի մենախաղից կմրցի զուգախաղում Իսրայելի ներկայացուցչի հետ»,- հայտնել է Պողոսյանը, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Մրցաշարն անցկացվում է մարտի 23-25-ը: Թիմը մեկնել է պատանիների գլխավոր մարզիչ Էլեոնորա Մեսրոպյանի ղեկավարությամբ:

Армянские юные бадминтонисты отправились в Израиль для участия в международном турнире. Об этом сообщил исполнительный директор Федерации бадминтона Армении Грачья Погосян.
По его словам, в турнире примут участие 3 армянских спортсмена.
«В Тель-Авиве выступят бадминтонисты двух юношеских возрастных групп – до 13 и 15 лет. В турнире до 13 лет Армению представит Элен Тиратурян, а до 15 лет – Гаяне Мамаджанян и Светлана Бояджян», – сказал тренер, передает НОК РА.
Он выразил уверенность, что армянские спортсмены хорошо выступят и займут призовые места.
«Они будут соревноваться, как в личном разряде, так и в парной игре. Мамаджанян и Бояджян вместе выступят в парном разряде. Светлана также сыграет в миксте с представителем Израиля. Тиратурян помимо одиночного разряда сыграет в паре с представителем Израиля», – сказал Погосян.
Отмечается, что команда отправилась под руководством главного тренера Элеоноры Месропян.
Соревнование пройдет с 23 по 25 марта. Армянские бадминтонисты стартуют 23 марта в одиночном разряде.