«Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերությունը և «Օրրան» բարեգործական կազմակերպությունը փոխըմբռնման հուշագիր են ստորագրել՝ ընդլայնելով իրենց երկարամյա գործակցության շրջանակը: Ըստ նոր համաձայնագրի՝ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերության աշխատակիցները կամավոր հիմունքներով կաջակցեն «Օրրանի» երեխաներին դասապատրաստմանը: Նրանք կմասնակցեն նաև բարեգործական կազմակերպության մշակութային և արտադասարանային նախաձեռնություններին:
«Հպարտությամբ ենք փաստում, որ «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերությունը հայ հասարակության պատասխանատու անդամ է: Հաջողակ բիզնես գործունեություն ծավալելուց բացի, հասարակությանն աջակցելը և երկրի սոցիալ-տնտեսական աճին նպաստելը միշտ եղել են մեր առանցքային առաջնահերթությունները: Մեր աշխատողները ևս հաշվի են առնում մեր ընկերության արժեհամակարգն ու ձգտում օժանդակել համայնքներին, և մենք աջակցում ենք նրանց այս նախաձեռնություններում: Վստահ եմ՝ «Օրրանի» հետ գործակցության այս նոր էջը կամրապնդի մեր հարաբերությունները և կնպաստի դրանց է՛լ ավելի զարգացմանը»,- ասել է «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերության գլխավոր տնօրեն Քրիստոֆ Սփեքը:
Ծրագրի շրջանակում ընկերության աշխատակիցները շաբաթը մեկ անգամ աշխատանքային ժամերին կամավոր հիմունքներով կաշխատեն կազմակերպությունում և կկիսվեն իրենց մասնագիտական փորձով՝ աջակցելու «Օրրանում» սաների անհրաժեշտ կյանքի հմտությունների և այլ կարողությունների զարգացմանը:
«Շատ ուրախ ենք մեր հարաբերությունների պաշտոնականացմանն ու ընդլանմանը: «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերությունն ու «Օրրանն» ունեն գործակցության 15 տարվա պատմություն: Այս տարիների ընթացքում միասին հազարավոր երեխաների կյանք ենք բարելավել»,- ասել է «Օրրան» բարեգործական կազմակերպության հիմնադիր Արմինե Հովաննիսյանը:
Հայաստանում «Կոկա-Կոլա Հելլենիկ Արմենիա» ընկերությունը գործում է արդեն 20 տարի: Բիզնես գործունեությունից զատ, ընկերությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնում կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվությանը: Ջրային ռեսուրսների կառավարման, համայնքների և երիտասարդության զարգացման նախագծերից բացի, ուշադրության կենտրոնում են նաև բնակչության կողմից սիրված տոներն ու միջոցառումները:
«Օրրանը» Հայաստանում գործում է 2000 թվականից ի վեր և նախկին 16 երեխայի փոխարեն այժմ օթևան է տրամադրում օրական 55 տարեց մարդու և 98 մանկահասակի Երևանում, և 30 տարեց մարդու և 85 երեխայի` Վանաձորում: Այս բարեգործական կազմակերպության նպատակն է կտրել երեխաներին փողոցից և ներառել նրանց ակադեմիական, մշակութային և արտադպրոցական գործընթացներում:

Coca-Cola Hellenic Armenia and Orran charitable organization have signed a Memorandum of Understanding, expanding the frames of their long-term cooperation. According to this new agreement, employees of Coca-Cola Hellenic Armenia will on voluntary basis support children of Orran with afterschool programs. They will also be engaged in cultural and extracurricular activities of the charitable organization.
“We are proud to note that Coca-Cola Hellenic Armenia is a responsible member of the Armenian society. Apart from implementing a successful business activity, contributing to the community and benefiting the socio-economic growth of the country have always been our key priorities. Our employees also act in line with our values and strive to make a difference by giving back to the communities, and we support them in their initiatives. I am sure that this new step in our cooperation with Orran will strengthen our relations and contribute to their further development”, said Christoph Speck, the General Manager of Coca-Cola Hellenic Armenia.
In the framework of the program, company’s employees will volunteer their time at Orran once per week during working hours and share their expertise to support further development of life skills and other capabilities that children of Orran require.
"We are very pleased with the formalization and extension of our relationship. Coca-Cola Hellenic Bottling Company and Orran have a history that goes back 15 years. During these years, together we have changed the lives of thousands of children for the better," said Armine Hovannisian, Founder of Orran charitable organization.
Coca-Cola Hellenic Armenia operates in our country for already 20 years. Apart from its business activity, the Company pays special attention to corporate social responsibility projects. Along with water stewardship, community wellbeing and youth development, popular local festivities and events are in the center of the company’s attention.
Orran has operated in Armenia since 2000 and has grown from welcoming 16 children to embracing more than 55 elderly and 98 children a day in Yerevan and 30 elderly and 85 children in Vanadzor. The charitable organization aims at diverting children from the streets and engaging them in academic, cultural, and extracurricular activities.