Փարիզում գտնվող ֆրանսիական հեղինակավոր «Զենիթ» համերգասրահում մարտի 26-ին տեղի կունենա Armenian Europe Music Awards Paris 2017 երաժշտական մրցանակաբաշխությունը:
Իրադարձության նախաձեռնողներն են Anna Karolina Production-ը, Chahbazian Groupe-ը, իսկ գեղարվեստական ղեկավարն ու նախագծի տնօրենը Արմեն Անդրյանն է:
Մրցանակաբաշխության ընթացքում ֆրանսաբնակ օպերային երգիչ Ադամ Բարրոն (Մուրադ Ամիրխանյան) կատարելու է Կոմիտասի «Կռունկը» և Կաչչինիի «Ավե Մարիան»:
«Մրցանակաբաշխությանը կմասնակցեն նաև Հայաստանից ժամանած երաժիշտներ: Համերգը կհամախմբի Ֆրանսիայում և հարևան երկրներում ապրող բազմաթիվ հայերի, ինչպես նաև հայրենիքից ժամանած արտիստների»,- հայտնել է երգիչը:
Ադամ Բարրոն 2013 թ. ապրիլի 13-ին Երևանում կատարել է Ադոլֆ Հասսեի բարոկկո ժանրի «Լարինդա և Վանեսիո» կատակերգական օպերան: Վերջերս Բարրոյի միջազգային մրցանակների շարքին ավելացել են ևս երկուսը՝ Իտալիայի և Իսպանիայի հեղինակավոր մրցույթներից:

Во время предстоящей 26 марта во Франции церемонии награждения Armenian Europe Music Awards Paris 2017 в парижском зале «Зенит» прозвучат произведения Комитаса и Каччини.
Инициаторами этого мероприятия являются компании «Анна Каролина продакшн», «Шахбазян групп», директор и худрук проекта – Армен Андрян.
В ходе церемонии оперный певец Адам Барро (Мурад Амирханян) исполнит «Крунк» Комитаса и «Аве Марию» Каччини.
«В церемонии примут участие также певцы, прибывшие из Армении. Концерт объединит армян, проживающих во Франции и в соседних странах, а также прибывших из Армении музыкантов»,- сказал он.
13 апреля 2013 года Адам Барро исполнил в Ереване оперу-буфф в стиле барокко «Ларинда и Ванесио», принятую зрителем с большим воодушевлением. Недавно он был удостоен еще 2 призов на конкурсах в Италии и Испании.