ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գործելաոճը հարցված քաղաքացիների 81%-ը դրական է գնահատել: Այս տվյալները հայտնել է Gallup International Association-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արամ Նավասարդյանը՝ ներկայացնելով վերջին հարցման արդյունքները։
Հարցված քաղաքացիների 82.8%-ը կցանկանար, որ Կարապետյանը շարունակեր վարչապետի պաշտոնում աշխատել նաև ԱԺ ընտրություններից հետո:
Հարցումը կատարվել է քարոզարշավի 15 օրվա ընթացքում՝ ՀՀ-ում 1145 քաղաքացու շրջանում։
«Եթե առաջիկա կիրակի տեղի ունենային խորհրդարանական ընտրությունները, ապա համամասնական ընտրակարգով որ կուսակցության կամ կուսակցությունների դաշինքի օգտին կքվեարկեիք» հարցին քաղաքացիների պատասխանները հետևյալ պատկեր ունեն.
«ՀՀԿ»` 29.4 տոկոս, «Ծառուկյան» դաշինք` 28.2 տոկոս, «Ելք» դաշինք` 6.1 տոկոս, «ՀՅԴ»` 4.8 տոկոս, «Ազատ դեմոկրատներ»` 4.4 տոկոս, «Հայկական վերածնունդ»՝ 3.4 տոկոս, «Կոնգրես-ՀԺԿ» դաշինք՝ 2.9 տոկոս, «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինք` 2.5 տոկոս, «Կոմունիստական կուսակցություն»՝ 1.2 տոկոս, 9.5 տոկոսը հրաժարվել է պատասխանել, իսկ 7.6 տոկոսը դժվարացել է պատասխանել:
Gallup International Association-ի՝ մինչև քարոզարշավն իրականացված հարցման արդյունքների համաձայն, առաջին տեղում էր «Ծառուկյան» դաշինքը 26.4 տոկոսով, «ՀՀԿ»-ն` 22.8 տոկոս:

24 Март 2017 - 10:00 AMT
Опрос: 82.8% граждан Армении хотят, чтобы Карапетян остался на посту премьера после выборов в парламент РА
Деятельность премьер-министра Армении Карена Карапетяна положительно оценивают 81% участвовавших в опросе граждан Армении. Об этом заявил директор ереванского представительства Gallup International Association, представляя результаты последнего опроса.
82.8% опрошенных хотят, чтобы Карапетян продолжил работать на посту премьера и после выборов в парламент Армении, которые пройдут 2 апреля.
Опрос проведен среди 1145 граждан Армении за 15 дней предвыборной кампании, с 12 по 19 марта, в 10 областях Армении и всех районах Еревана.
На вопрос «Если бы парламентские выборы прошли в ближайшее воскресенье (26 марта), за какой блок или партию бы вы проголосовали», респонденты ответили следующим образом:
Республиканская партия Армении – 29.4%, блок «Царукян» – 28.2%, блок ЕЛК («Выход») – 6,1%, АРФ Дашнакцутюн – 4.8%. «Свободные демократы» – 4.4%, «Армянское возрождение» – 3.4%, блок «Конгресс – НПА» – 2.9%, блок «Оганян – Раффи – Осканян» – 2.5%, Коммунистическая партия Армении – 1.2%.
9.5% опрошенных отказались отвечать, еще 7.6% сказали, что затрудняются ответить.
Во время проведенного Gallup International Association опроса до начала предвыборной кампании блок «Царукян» с 26.4% занимал первое место, за РПА хотели проголосовать 22.8% опрошенных.