ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի գործելաոճը հարցված քաղաքացիների 81%-ը դրական է գնահատել: Այս տվյալները հայտնել է Gallup International Association-ի հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Արամ Նավասարդյանը՝ ներկայացնելով վերջին հարցման արդյունքները։
Հարցված քաղաքացիների 82.8%-ը կցանկանար, որ Կարապետյանը շարունակեր վարչապետի պաշտոնում աշխատել նաև ԱԺ ընտրություններից հետո:
Հարցումը կատարվել է քարոզարշավի 15 օրվա ընթացքում՝ ՀՀ-ում 1145 քաղաքացու շրջանում։
«Եթե առաջիկա կիրակի տեղի ունենային խորհրդարանական ընտրությունները, ապա համամասնական ընտրակարգով որ կուսակցության կամ կուսակցությունների դաշինքի օգտին կքվեարկեիք» հարցին քաղաքացիների պատասխանները հետևյալ պատկեր ունեն.
«ՀՀԿ»` 29.4 տոկոս, «Ծառուկյան» դաշինք` 28.2 տոկոս, «Ելք» դաշինք` 6.1 տոկոս, «ՀՅԴ»` 4.8 տոկոս, «Ազատ դեմոկրատներ»` 4.4 տոկոս, «Հայկական վերածնունդ»՝ 3.4 տոկոս, «Կոնգրես-ՀԺԿ» դաշինք՝ 2.9 տոկոս, «Օհանյան-Րաֆֆի-Օսկանյան» դաշինք` 2.5 տոկոս, «Կոմունիստական կուսակցություն»՝ 1.2 տոկոս, 9.5 տոկոսը հրաժարվել է պատասխանել, իսկ 7.6 տոկոսը դժվարացել է պատասխանել:
Gallup International Association-ի՝ մինչև քարոզարշավն իրականացված հարցման արդյունքների համաձայն, առաջին տեղում էր «Ծառուկյան» դաշինքը 26.4 տոկոսով, «ՀՀԿ»-ն` 22.8 տոկոս:

82.8% of Armenian voters would like to see prime minister Karen Karapetyan in his post after elections to the National Assembly, slated for April 2, a fresh poll conducted by Gallup International Association revealed.
81% of respondents gave a positive assessment to Karapetyan’s working style, director of Gallup’s Armenian office Aram Navasardyan said on Friday, March 24.
1145 people were surveyed throughout Armenia during the first 15 days of election campaigns.
Asked “What party would you vote for in a system of proportional representation if elections were to be held on coming Sunday?” citizens gave the following responses: 29.4% for the ruling Republican Party, 28.2% for Tsarukyan bloc, 6.1% for YELQ bloc, 4.8% for the Armenian Revolutionary Federation, 4.4% for Free Democrats party, 3.4% for Armenian Renaissance party, 2.9% for ANC-PPA bloc, 2.5% for ORO alliance and only 1.2% for the Communist Party.