Հարձակվող Գևորգ Ղազարյանի՝ Հայաստան-Ղազախստան հանդիպման առաջին րոպեին ստացված վնասվածքը բավականին լուրջ է: Այս մասին հայտնել է ազգային հավաքականի բժիշկ Կարեն Ստեփանյանը:
Նախնական հետազոտությամբ Ղազարյանի մոտ ախտորոշվել է ծնկի խաչաձև կապանների մասնակի պատռվածք և մենիսկի վնասվածք: Գևորգ Ղազարյանի ոտքն այժմ գիպսի մեջ է:
Նա արդեն վաղը կմեկնի Գերմանիա` հետազոտության: Ամենայն հավանականությամբ, Ղազարյանը կենթարկվի վիրահատության, հայտնում է ՀՀ ֆուտբոլի ֆեդերացիան:
Հայաստանի հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը հայտնել է, որ Ղազարյանի առողջությունն ավելի կարևոր է, քան հաղթանակը: Նա նաև մեկնաբանել է խաղը.
«Առաջին խաղակեսում վատ հանդես չեկանք, լավ էր, պարզապես մեր գոլային պահերը չօգտագործեցինք: Երկրորդ կեսում հակառակը ստացվեց. մինչև գոլերը մի փոքր պասիվ էինք, բայց հետո ստացվեց գոլ խփել, որն ամենակարևորն էր, խաղի թելը մեր ձեռքում էր և կարողացանք այն ավարտին հասցնել:
Ինչ վերաբերում է Գևորգ Ղազարյանի վնասվածքին, չեմ կարող ասել, թե դա փոխեց թիմի պլանները, քանի որ նա վնասվածք ստացավ հենց առաջին րոպեին: Նրան փոխարինած Տիգրան Բարսեղյանը վատ հանդես չեկավ, շատ ակտիվ էր ու փորձում էր թիմին օգնել իր սրություններով: Բայց ամենակարևորը՝ Ղազարյանին առողջություն եմ մաղթում, քանի որ դա ավելի կարևոր է, քան այս հաղթանակը»,- ասել է Մխիթարյանը:
Նա հավելել է. «Պաշտոնական խաղում, եթե չեմ սխալվում, վերջին անգամ գոլի հեղինակ էի դարձել 3 տարի առաջ՝ Դանիայի հետ արտագնա խաղում, ինչևիցե: Դա այդքան էլ կարևոր չէ, կարևորն այն է, որ այսօր հաղթեցինք, և կարողացանք 3 միավոր վաստակել», մեջբերում է Armsport.am-ը:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արթուր Պետրոսյանն, իր հերթին, ասել է, որ Ղազարյանի վնասվածքի պահն ամենացավալին էր Ղազախստանի հետ խաղում.
«Գևորգը թե որպես ֆուտբոլիստ, թե որպես մարդ մեզ պետք է: Մենք բոլորս մտքերով հիմա հիվանդանոցում ենք՝ իր կողքին»:
Գնահատական տալով խաղին՝ մարզիչը նշել է.
«Առաջին խաղակեսը շատ լավ խաղացինք, պրեսինգ էինք անում, մրցակցին չէինք թողնում դուրս գալ իրենց կիսադաշտից: Մի փոքր հանգստություն չկար խաղի մեջ: Տղաները գնդակը հանգիստ չէին խաղարկում: Խաղացինք հարձակվողական ոճի ֆուտբոլ: Երկրորդ կեսի սկզբնամասում խաղի թելը կորցրինք, բայց կարմիր քարտը ճիշտ ժամանակին եղավ:
Իմ կարծիքով շատ պահեր ստեղծեցինք, ուղղակի վերջին հարվածը չէր ստացվում: Մենք շատ բաց տեղեր ունենք, որի վրա պետք է աշխատենք, բոլորը միանգամից չենք կարող ուղղել: Վերջին խաղը մոտ հինգ ամիս առաջ էինք խաղացել, և մի շաբաթվա մեջ բոլոր բացերը չէինք կարող լրացնել
Այսպես, պաշտպանությունում մի քանի դիրքային սխալ թույլ տվեցինք, հակառակորդի դարպասի դեմ կարող էինք ավելի սառնասիրտ գործել, գնդակը կարող էինք ավելի հանգիստ խաղարկել, իսկ մնացածը, իմ կարծիքով, լավ ստացվեց»:

Armenia national football team secured their second win in Group E as second-half goals from Henrikh Mkhitaryan and Aras Ozbiliz in Yerevan snatched them a 2-0 win against Kazakhstan on Sunday, March 26.
Manchester United forward Mkhitaryan broke the deadlock in the 73rd minute and Ozbiliz, a right winger for Turkish club Besiktas, added a second just two minutes later.
Kazakhstan haven’t won a game so far, while one of their defenders, Sergiy Maliy, was sent off in the 64th minute for a second yellow card – a foul on Mkhitaryan.
Armenia manager Artur Petrosyan was forced to make an early substitution following a third minute injury of Gevorg Ghazaryan.
The football federation’s press service on Monday provided an injury update on Ghazaryan.
According to the doctor of the national team Karen Stepanyan, Ghazaryan’s trauma is quite serious, his leg is plastered.
The midfielder will depart for Germany on Monday for examination. In all probability, he will undergo surgery.
Following the match, the head coach expressed confidence that the removal of Maliy from the field allowed Armenians to change the course of the game.
Petrosyan said he is pleased with the team’s performance, at the same time singling out Ghazaryan’s trauma as the most painful moment.
As for Ozbilis, according to the coach, he was not ready 100%, so his output was planned as a substitute (he succeeded Arthur Sarkisov).
Mkhitaryan, who captains the Armenian team, told reporters after the match that it's not always possible to lead the team, others must take responsibility too.
He did not give an assessment of his own physical shape, since he believes that others should do it.
Commenting on the game itself, he said, the team played well in the first half, but did not use all the scoring chances.
Armenia now sit fifth on the Group E table with six points from five matches behind Poland and Montenegro. Armenia do not play again until June 10, when they are facing Montenegro.