Հայաստանյան մի շարք ՀԿ-ներին ԵԼՔ դաշինքին ու «Ազատ Դեմոկրատներ» կուսակցությանը հետընտրական շրջանում սատարելու ՝ ԱՄՆ-ՄԶԳ-ի (USAID) անունից ստորագրված կեղծ հորդոր է ուղարկվել:
Այս մասին է հայտնել ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը, մատնանշելով, որ «փաստաթղթում» կան բազմաթիվ տառասխալներ, փաստացի սխալներ ու այն ընդհանուր առմամբ անփույթ է ձևակերպված:
«Եթե ուզում եք ստել, գոնե մի քիչ հնարամտություն հանդես բերեք… Ե՞րբ են ի վերջո հասկանալու նման փորձ անողները, որ հայերը չափից ավելի խելացի են, նման հիմար խաղերին հավատալու կամ տուրք տալու համար», – նշել է դեսպանատունը հաղորդագրության մեջ:
Ապրիլի 2-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցող ԵԼՔ դաշինքն ու «Ազատ Դեմոկրատները» բացասաբար են վերաբերվում ԵՏՄ-ին ՀՀ-ի անդամակցությանը: 2 ուժում ներառված պատգամավորները դեմ էին քվեարկել ԵՏՄ-ին միանալու պայմանագրին ԱԺ-ում ու խոստանում են վերանայել այն կամ դուրս գալ դաշինքից:

A number of Armenian NGOs have received a fake USAID email, calling for support to YELQ bloc and the Free Democrats Party in the parliamentary elections.
Elections to the National Assembly will be held on Sunday, April 2, with nine parties and blocs running overall.
In a statement, the U.S. embassy pointed out a number of misspellings, factual errors and the overall sloppy formulation of the “document.”
“If you are going to lie, at least try being creative. When will they understand that Armenians are too smart to fall for such silly games?!” the embassy said in a Facebook post.