23-ամյա հայազգի ձյուդոիստ Արման Ադամյանը դարձել է մինչև 100 կգ քաշային կարգում Ռուսաստանի երիտասարդական առաջնության ոսկե մեդալակիրը: Ադամյանը ներկայացնում է Վոլգոգրադը, հայտնում է «Նովոստի Վոլգոգրադա» պարբերականը:
Վոլգոգրադի օլիմպիական մանկապատանեկան հատուկ դպրոցի սանը 5 մենամարտ է անցկացրել՝ ոչ մի շանս չթողնելով իր մրցակիցներին: Ադամյանը բոլոր մենամարտերն ավարատել է ժամկետից շուտ:
Եզրափակչում Ադամյանը 3 րոպեում հաղթել է Օսիան ներկայացնող Սոսլան Իկոևին և արժանացել չեմպիոնի տիտղոսին:
2017-ի սեպտեմբերին Ադամյանը մասնակցելու է Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությանը Սլովենիայում, իսկ մեկ ամիս անց՝ աշխարհի առաջնությանը Հյուսիսային Կորեայում:

31 Март 2017 - 06:42 AMT
Золотая медаль молодежного чемпионата России по дзюдо в весовой категории до 100 килограммов досталась представителю Волгограда 23-летнему Арману Адамяну, сообщают Новости Волгограда.
Воспитанник специализированной детско-юношеской спортивной школы олимпийского резерва Волгограда провел на татами пять поединков, в которых не оставил никаких шансов своим соперникам. Все поединки с участием Адамяна завершились досрочно.
В финале волгоградец армянского происхождения менее чем за три минуты одолел представителя Осетии Сослана Икоева и поднялся на высшую ступень пьедестала.
В середине сентября 2017 года Адамяну предстоит участие в молодежном чемпионате Европы в Словении, а спустя месяц — в первенстве мира в Северной Корее.