Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հայտարարել է, որ գիտեր, որ շանսեր ունի անգլիական թիմում: Նա պատմել է կարիերայի մեկնարկի մասին «Մանչեսթեր Յունայթեդում», ուր տեղափոխվել է 2016-ի ամռանը Դորտմունդի «Բորուսիայից»:
«Մեր կյանքն անիմաստ է առանց դժվարությունների: Յուրաքանչյուր մարդ պետք է կարողանա հաղթահարել դրանք: Ինձ համար դժվար չէր, քանի որ գիտեի, որ վաղ թե ուշ ստանալու եմ իմ շանսը: Եվ ես այն օգտագործեցի: Այո, լինում են դեպքեր, երբ մարդն ավելի լուրջ խնդիրների հետ է բախվում, բայց պետք է պատրաստ լինել դրան: Ես ուղղակի սպասում էի իմ շանսին և շարունակում էի աշխատել», -ասել է Մխիթարյանը, գրում է Championat.com-ը Sky Sports-ի վրա հղումով:
Մինչև 2016 դեկտեմբերը Մխիթարյանը միայն մեկ անգամ էր խաղադաշտ դուրս եկել «Մանչեսթեր Յունայթեդի» մեկնարկային կազմում ԱՊԼ խաղերում: Ընթացիկ խաղաշրջանում Մխիթարյանը մասնակցել է ԱՊԼ 15 հանդիպման, որից 10-ը՝ հիմնական կազմում: Նա դարձել է 3 գոլի հեղինակ և 1 գոլային փոխանցման: Նա նաև 3 գոլ է խփել Եվրոպայի լիգայի 6 խաղում և 1 գոլ Անգլիայի գավաթի 3 խաղում:

Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян заявил, что знал о своем шансе попасть в английский клуб. Он рассказал о начале карьеры в манкунианском клубе, в который перебрался летом 2016 года из дортмундской «Боруссии».
«Наша жизнь ничего не стоит без трудностей. Каждый человек должен быть в состоянии справиться с ними. Мне было не трудно преодолеть это, так как я знал, что рано или поздно получу свой шанс, и я его использовал. Да, бывают случаи, когда человек сталкивается с более серьезными проблемами, но он должен быть готов к этому. Я просто ждал своего шанса и продолжал работать», — сказал Мхитаряна, пишет Championat.com со ссылкой на Sky Sports.
До декабря 2016 года Мхитарян лишь раз выходил в стартовом составе «Манчестер Юнайтед» в премьер-лиге. В нынешнем сезоне армянский полузащитник принял участие в 15 матчах АПЛ (10 в основном составе), забил 3 гола и отдал 1 результативный пас. Также он забил три гола в шести матчах Лиги Европы и один гол в трех матчах Кубка Англии.