Լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը մարտին Ավստրիայում մասնակցել է միջազգային մրցաշարի: Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Հարությունյանը նշել է, որ արդյունքներն այնքան էլ լավը չէին, մրցակցությունը մեծ էր:
«Շատ ուժեղ լեռնադահուկորդների հետ էր մրցում Հարությունը: Նա վեց մեկնարկ ունեցավ և կարողացավ մի փոքր բարելավել իր վարկանիշային միավորները: Ընդհանուր առմամբ դժգոհ չեմ:
Առաջիկայում հավաքներ կանցկացնենք: Մենք դեռ ժամանակ ունենք և աշխատում ենք 2018 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու ուղղությամբ: Սեպտեմբերի վերջից կմասնակցենք միջազգային մրցաշարերի»,- ասել է Հարությունյանը, տեղեկացնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Մարզիչը նշել է, որ խոսքը միայն Հարություն Հարությունյանի մասին չէ: Արսեն Ներսիսյանը, հնարավոր է, վերադառնա սպորտ: Գրեթե երեք տարի նա չի մասնակցել մրցաշարերի: Բայց, վերջերս լավ մարզվում էր:

Армянский горнолыжник Арутюн Арутюнян в марте выступил на международном турнире в Австрии. Главный тренер сборной Армении Сейран Арутюнян отметил, что результаты не такие уж хорошие, была высокая конкуренция.
«Арутюн соревновался с очень сильными горнолыжниками. У него было 6 стартов, и он смог немного улучшить свои рейтинговые очки. В общем я доволен»,- отметил тренер, пишет пресс-служба НОК РА.
«В ближайшем будущем проведем сборы. У нас еще есть время, и мы будем стремиться завоевать олимпийскую путевку на зимние Олимпийские игры 2018 года. С конца сентября начнем участвовать в международных соревнованиях. Речь не только об Арутюняне. Возможно, вернется в спорт Арсен Нерсисян. Он почти три года не выступал на соревнованиях. Но в последнее время он активно тренировался у меня», – сказал Сейран Арутюнян.