Թաեքվոնդոյի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն ապրիլի 6-ից 9-ը կմասնակցի Սոֆիայում կայանալիք մինչև 21 տարեկան երիտասարդների Եվրոպայի առաջնությանը: Հավաքականի կազմում կլինեն Ալբերտ Հովհաննիսյանը, Գարեգին Մախմուրյանը (58 կգ) և Հենրիխ Բադալյանը (68 կգ):
Գլխավոր մարզիչն է Զորայր Մեքինյանը:
Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ և գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը տեղեկացրել է, որ մրցաշարը շատ ուժեղ անձնակազմ է հավաքել, որոնց թվում են նաև ազգային հավաքականների անդամներ:
«Մեր մարզիկները 17-19 տարեկան են, բայց մենք հավատում ենք նրանց: Հովհաննիսյանը և Մախմուրյանը հանդես կգան ապրիլի 6-ին, Բադալյանը՝ 7-ին»,-ասել է Ղահրամանյանը, մեջբերումէ ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Հայաստանի ազգային հավաքականը, գլխավոր մարզիչ Գևորգ Դանիելյանի գլխավորությամբ ապրիլի 16-ին և 17-ին Իրանում կմասնակցի Fujairan Open 2017 ներկայացուցչական միջազգային մրցաշարին:
Բացի վերոնշյալ երեք մարզիկից, մրցաշարին կմասնակցեն նաև Սերգեյ Վարդազարյանը (68 կգ), Դավիթ Վարդումյանը (74 կգ) և Արսեն Գրիգորյանը (87 կգ):
2016-ին թաեքվոնդոյի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանի ներկայացուցիչ Արման Երեմյանը (87 կգ) դարձել է արծաթե մեդալակիր, իսկ 68 կգ քաշային կարգում հանդես եկող Սերգեյ Վարդազարյանը դարձել էր Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր:

6 Апрель 2017 - 12:46 AMT
Молодежная сборная Армении по тхэквондо с 6 по 9 апреля примет участие в чемпионате Европы до 21 года, который пройдет в Софии. За команду из Армении выступят Альберт Оганесян, Гарегин Махмурян (58 кг) и Генрих Бадалян (68 кг). Главный тренер – Зорайр Мекинян.
Вице-президент и исполнительный директор Федерации тхэквондо Армении Вардан Каграманян сообщил, что турнир собрал очень сильный состав, включая членов национальных сборных.
«Нашим спортсменам от 17 до 19 лет, но мы верим в них. Оганесян и Махмурян выступят 6 апреля, Бадалян – 7 апреля», – сказал Каграманян, передает пресс-служба НОК РА.
16-17 апреля национальная сборная Армении под руководством главного тренера Геворга Даниеляна примет участие в представительном международном турнире Fujairan Open 2017 в Иране. Помимо трех вышеназванных спортсменов в соревновании примут участие Сергей Вардазарян (68 кг), Давид Вардумян (74 кг) и Арсен Григорян (87 кг).
В мае 2016 года представитель Армении Арман Еремян (87 кг) стал серебряным медалистом чемпионата Европы по тхэквондо. А выступающий в весовой категории 68 кг Сергей Вардазарян добился преимущества над итальянским, турецким и азербайджанским спортсменами и стал бронзовым медалистом чемпионата Европы.