Հայաստանի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը կլինի Inside United-ի ապրիլյան համարի շապիկի աստղը, հայտնում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նշվում է, որ Մխիթարյանին «ուղղակի անհնար է կանգնեցնել», երբ նա գնդակով առաջ է սլանում, ինչպես անկասելի է նաև ֆուտբոլում մեծ նվաճումների հասնելու նրա ձգտումը»: Պարբերականը Մխիթարյանին բնութագրել է, որպես «անկասելի ուժ»:
Inside United-ին տված հարցազրույցում Մխիթարյանը պատմել է, թե ինչպես է 13 տարեկանում եղել Բրազիլիայում, որտեղ ջանում էր հղկել իր հմտություններն ու ևս մեկ քայլ անել դեպի ֆուտբոլային փառքը: Ըստ ֆուտբոլիստի, կային մարդիկ, որոնք կասկածում էին, որ նա կարող է բարձունքների հասնել, սակայն դա միայն դրդում էր նրան ապացուցել այդ մարդկանց, որ իրենք իրավացի չեն:
«Կարող եմ ասել, որ մեծամասամբ մարդիկ իմ ուժերին չէին հավատում: Մարդիկ ուղղակի ծիծաղում էին և կարծում էին, որ ես չեմ կարող այդ մակարդակի հասնել»,-ասել է ֆուտբոլիստը:
Անդրադառնալով 2016-ի ամռանը Դորտմունդի «Բորուսիայից» ՄՅՈւ տեղափոխվելուն՝ Մխիթարյանն ասել է, որ երազանք ուներ՝ «խաղալ աշխարհի լավագույն ֆուտբոլային ակումբներից մեկում, ինչն էլ անում եմ հիմա»:
Մինչև 2016-ի դեկտեմբեր Մխիթարյանը միայն մեկ անգամ է խաղադաշտ դուրս եկել պրեմիեր լիգայում ՄՅՈւ մեկնարկային կազմում: Նա 7 գոլի հեղինակ է դարձել և 5 գոլային փախանցում է կատարել ՄՅՈւ առաջին խաղաշրջանում գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոյի ղեկավարությամբ:

Полузащитник сборной Армении и «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян станет звездой обложки апрельского номера издания Inside United, сообщает официальный сайт клуба.
Отмечается, что Мхитаряна «просто невозможно остановить, когда он с мячом устремляется вперед, и нет никакого способа остановить его в желании достичь вершины в футболе». Издание характеризует Мхитаряна как «непреодолимую силу».
В интервью Inside United Мхитарян рассказал, что в возрасте 13 лет он побывал в Бразилии, где старался отточить свои навыки и сделать еще один шаг на пути к футбольной славе. По словам футболиста, были те, кто сомневался в его способности достичь высот, но это лишь только разжигало его желание доказать им, что они неправы.
«Я могу сказать, что большинство людей не верили в меня. Они просто смеялись и думали, что мне не достичь этого уровня»,- отметил футболист.
Комментируя свой переход из дортмундской «Боруссии» в МЮ летом 2016 года, Мхитарян подчеркнул, что у него была мечта «играть за один из лучших футбольных клубов в мире, и я это делаю сейчас».
До декабря 2016 года Мхитарян лишь раз выходил в стартовом составе «Манчестер Юнайтед» в премьер-лиге. Он забил 7 голов и сделал 5 голевых передач во время первого сезона в МЮ под руководством главного тренера Жозе Моуринью.