Միավորված ազգերի կազմակերպությունում Միացյալ Նահանգների նախկին դեսպան Սամանթա Փաուերը միացել է Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող «Խոստումը» ֆիլմի #KeepThePromise արշավին:
«Ես խոստանում եմ պահել խոստումը` լինելով մարդու իրավունքների պաշտպան»,- նշել է նա Twitter-ում տեղադրված տեսանյութում:
Ավելի վաղ, հայտնի հոլիվուդյան դերասան Ռայան Գոսլինգը միացել է Հայոց ցեղասպանության մասին «Խոստումը» ֆիլմին նվիրված քարոզարշավին: Դերասանը «#կատարիր խոստումդ» գրառում է արել՝ աջակցություն հայտնելով մարդու իրավունքների պաշտպանությանը Կոնգոյում:
«Խոստումը» ֆիլմին սատարում են նաև Էլթոն Ջոնը, Լեոնարդո դի Կապրիոն, Սիլվեստր Ստալոնեն, Դոն Չիդլը, Բարբարա Սթրեյզանդը, Ջեյսոն Բեյթմանը:

14 Апрель 2017 - 10:09 AMT
Экс-постпред США при ООН Саманта Пауэр выступила в поддержку голливудского фильма о Геноциде армян «Обещание» (The Promise).
«Я выступаю за #KeepThePromise (Сдержи обещания ) и за защиту прав человека», – сказала Пауэр.
Видеозапись появилась в в Twitter-аккаунте организации Enough Project в Twitter, борющейся с геноцидами и преступлениями против человечности.
Ранее сообщалось, что певица и актриса Шер, звезда реалити-шоу Ким Кардашьян с сестрой Кортни побывали на премьере фильма «Обещание» (The Promise) в Лос-Анджелесе.
Фильм «Обещание» поддержали такие знаменитости как Элтон Джон, Леонардо ди Каприо, Сильвестр Сталлоне, Дон Чидл, Райан Гослинг, Джейсон Бейтман, Юра Мовсисян, Орландо Блум, Шер, Алексис Оганян,Нина Добрев.