Չեխիայի մայրաքաղաք Պրահայում անցկացվող սամբոյի Եվրոպայի պատանիների, աղջիկների, երիտասարդների առաջնության մրցման առաջին օրը հայ սամբիստները նվաճել են հինգ մեդալ:
Բորիս Շատվերյանը (75 կգ քաշային կարգ, Մ 18 տարեկաններ), հաղթելով բոլոր գոտեմարտերը, դարձել է Եվրոպայի չեմպիոն, հայտնել է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղար Վարդան Օնանյանը, գրում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեի կայքը:
Նարեկ Դալլաքյանն (60 կգ, Մ 18) արժանացել է արծաթե մեդալի, իսկ Վարսիկ Գրիգորյանը (52 կգ, Մ 18 ), Ֆելիքս Դանիելյանը (48 կգ, Մ 20), Վահագն Չալյանը (82 կգ, Մ 20) կանգնել են պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին:
Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը ներկայացնում է 19 մարզիկ: Առաջնությունը կշարունակվի մինչև ապրիլի 21-ը:

19 апреля в столице Чехии Праге стартовал чемпионат Европы по самбо среди юношей, девушек и юниоров, на котором представители Армении в первый день завоевали 5 медалей.
Борис Шахвердян (75 кг, до 18 лет), победив во всех поединках, стал чемпионом Европы, сообщил пресс-секретарь Федерации самбо Армении Вардан Онанян.
Нарек Даллакян (60 кг, до 18 лет) удостоился серебряной медали, а Варсик Григорян (52 кг, до 18 лет), Феликс Даниелян (48 кг, до 20 лет) и Ваагн Чалян (82 кг, до 20 лет) встали на третью ступень пьедестала почета.