Ապրիլի 21-ին Ամերիաբանկի և VISA ընկերության կողմից համատեղ կազմակերպված քարտային արշավի եզրափակիչ խաղարկությունն էր, որի արդյունքով հաղթողներին տրամադրվեցին 2017-ի «Եվրատեսիլի» կիսաեզրափակչի 2 տոմս (յուրաքանչյուր տոմսը` 2 անձի համար):
Վիճակահանության արդյունքում արկղից հանվեց խաղարկությանը մասնակցող հետևյալ 2 հերթական համարը` 1240, 1676: Արկղից հանվեց նաև հավելյալ երկու համար՝ 1474, 1023, այն դեպքի համար, եթե առաջին երկու քարտապանը հրաժարվեն տոմսերից:
Խաղարկությանը մասնակցել են Ամերիաբանկի այն քարտապանները, ովքեր 2017-ի փետրվարի 23-ից ապրիլի 11-ն ընկած ժամանակահատվածում VISA քարտերով (բացառությամբ Business քարտերի) կատարել են նվազագույնը 100.000 դրամին համարժեք գումարի չափով անկանխիկ վճարումներ:
Հաղթողները կարող են ստանալ իրենց մրցանակները՝ այցելելով Ամերիաբանկի գլխամասային գրասենյակ ապրիլի 21-ից մինչև ապրիլի 26-ը ներառյալ: Վերոնշյալ ժամկետի ավարտից հետո մրցանակը հնարավոր չի լինի ստանալ:
«Մենք ամփոփում ենք VISA ընկերության հետ անցկացված համատեղ քարտային արշավը, որն ուներ երկու բաղադրիչ: Առաջինն ուղղված էր քարտերի վաճառքի խրախուսմանը. հաճախորդներին առաջարկում էինք վերցնել Visa Gold տեսակի քարտեր՝ վճարելով տարեկան ընդամենը 5000 դրամ, քարտերի ստանդարտ արժեքը տարեկան 20.000 դրամ է: Այս առաջարկն ակտիվորեն օգտագործվեց հաճախորդների կողմից:
Երկրորդ բաղադրիչն ուղղված էր քարտերից անկանխիկ շրջանառության ավելացմանը: Նշեմ, որ այս անգամ հատուկ թիրախավորել էինք այն սեգմենտը, որը փոքր գործարքներ է կատարում: Միջին խավին էինք ուզում արտոնություններ տրամադրել, որի նպատակով սահմանել էինք շրջանառության 100.000 դրամ շեմը: Փետրվարի 23-ից ապրիլի 11-ը ցանկացած Visa քարտով կատարված 100.000 դրամ և ավելի գործարքով քարտը մասնակցում է խաղարկությանը», – ասաց Ամերիաբանկի մանրածախ բանկային ծառայությունների նախագծերի ղեկավար Հելեն Դանիելյանը:
Նա նշեց, որ «Եվրատեսիլի» կիսաեզրափակչի տոմսը ներառում է հյուրանոցի, ավիատոմսի ծախսերը:
«Մեր կողմից կատարված թիրախավորումը բավականին հաջող էր ստացվել. ունեինք 2780 քարտ, որոնք բավարարեցին 100.000 դրամ շեմի պահանջին և դրանցից 2130-ը Visa Classic և Visa Electron տեսակի քարտեր են», – հավելեց Դանիելյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ առաջիկայում նույնպես նախատեսում են իրականացնել նմանատիպ ակցիաներ, որոնք պետք է ուղղված լինեն քարտով կատարվող անկանխիկ գործառույթների ավելացմանը:
Խաղարկության մասնակցության պայմաններին բավարարող Բանկի յուրաքանչյուր քարտատիրոջը նախապես ուղարկվել էր SMS հաղորդագրություն, որտեղ նշվել էր վիճակահանության մասնակցության իր հերթական համարը:

The final draw of Ameriabank and VISA’s card campaign was held at Ameriabank head office on Friday, April 21. The two winners will get a ticket for two people each for Eurovision semifinal 2017.
Two numbers were drawn – 1240, 1676 – with tickets also including airfare and accommodation. Two more numbers were taken out of the box randomly in case the original winners refuse to take the tickets.
The draw was held for Ameriabank cardholders who had spent the equivalent of at least 100,000 AMD using their VISA cards (other than Business) during the period from February 23 to April 11, 2017.
To collect their prizes winners should visit Ameriabank’s head office from April 21 to April 26. No prizes will be available after this period.
“We are summing up the campaign we launched together with VISA, which had two components. The first was aimed at card sales promotion as we offered our clients to take Visa Gold cards for an annual fee of AMD 5000, whereas the standard price is AMD 20,000 per annum. The proposal received overwhelming response among the customers,” Head of Ameriabank Client Services Manager Helen Danielyan said.
“The second component sought to boost non-cash circulation. We had particularly targeted the segment, which make small transactions, and wanted to provide incentives to the middle class, having set a threshold of AMD 100,000. Those who spent the equivalent of at least 100,000 AMD in the period from February 23 to April 11, 2017 participate in the draw.”
2780 cardholders met the requirement of at least AMD 100,000 transactions, with 2130 of them Visa Classic and Visa Electron cards, she said.
Also, Danialyan said such events will further be organized in the near future, aimed at bolstering non-cash card transactions.
An SMS containing the individual draw reference number had been sent to each cardholder meeting eligibility criteria.