Սահմանադրական դատարանը մերժել է «Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնության դիմումը և վերադարձրել այն: Այս մասին հայտարարել է «Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնության ներկայացուցիչ, փաստաբան Տիգրան Եգորյանը, հաղորդում է «Ազատություն» ռադիոկայանը:
Նախաձեռնությունը պահանջում էր անվավեր ճանաչել ԱԺ ընտրությունների արդյունքները:
«Սահմանադրական դատարանը մերժել է պահանջը՝ համարելով, որ «Քաղաքացի դիտորդ» նախաձեռնության շրջանակում ներկայացված սուբյեկտները չեն հանդիսանում ՍԴ դիմելու իրավասություն ունեցող սուբյեկտներ», – ասել է Եգորյանը:
Նա տեղեկացրել է նաև, որ ՍԴ որոշումը բողոքարկել են Սահմանադրական դատարանի նախագահին՝ խնդրելով, որ այդ հարցը քննության հանձնել դատական կազմին:

The Constitutional Court on Friday, April 21 rejected an appeal by the Citizen Observer initiative, seeking the annulment of results of parliamentary elections, held on April 2 across Armenia.
According to a Citizen Observer representative, Tigran Yegoryan, the court has returned the appeal, while the initiative has appealed the decision to the Court's president, demanding to transfer the matter to the judicial panel.
“We believe this issue must be solved,” Yegoryan said.
“Given that citizens have no party interests, they must somehow be provided with ways of challenging election results.”