Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Ցեղասպանության զոհերի հիշատակի օրվա կապակցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր՝ հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Նախագահը ծաղկեպսակ է դրել հուշակոթողին, ծաղիկներ դրել Մեծ եղեռնի անմեղ զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Հանրապետության նախագահն արարողությունից հետո այցելել է նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ՝ դիտել ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված «Եղեռնից դեպի անկախության վերականգնում» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրության բացառիկ ցուցանմուշներն ու Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի կառուցման 50-ամյակին նվիրված ցուցադրության օրինակները:
ՀՀ նախագահին ուղեկցել են Ամենայն հայոց Գարեգիկ երկրորդ կաթողիկոսը, ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանն ու արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը։

Президент Армении Серж Саргсян 24 апреля в связи с Днем памяти жертв Геноцида армян посетил Цицернакабердский мемориальный комплекс – воздал дань уважения памяти жертв Геноцида армян. Президент возложил венок к мемориалу и цветы – у вечного огня памяти невинных жертв Геноцида.
После церемонии Саргсян посетил также музей-институт Геноцида армян, осмотрел уникальные экспонаты посвященной 25-летию независимости РА временной выставки «От Егерна к восстановлению независимости» и экспонаты, предназначенные для выставки, посвященной 50-летию строительства мемориального комплекса Геноцида армян.
Главу государства сопровождали католикос всех армян Гарегин Второй, председатель НС РА Галуст Саакян, премьер-министр Карен Карапетян, члены правительства, председатель КС РА Гагик Арутюнян, министр обороны Виген Саркисян, глава МИД Эдвард Налбандян и другие.