ՀՀ բանակն այսօր ավելի սպառազինված է, մեր առաջին գիծն ավելի ամուր է: Այս մասին ապրիլի 24-ին լրագրողներին ասել է ՀՀ զինված ուժերի շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանը:
Նա տեղելացրել է, որ ի տարբերություն մնացած օրերի` այսօրվա ընթացքում սահմանում կրակոցների քանակը մի քիչ ավելի է եղել:
Անդրադառնալով ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնում Յուրի Խաչատուրովի նշանակմանն ու, թե ինչ ակնկալիքներ ունի նրա նշանակումից՝ Հակոբյանը նշել է. «ՀԱՊԿ-ի անդամ երկրների ստորագրած պայմանագիրը հստակ որոշում է ու մեր երկրի ներկայացուցչին այդ պաշտոնին նշանակելը ընդամենը գործառույթների իրականացումն է, և այնտեղի նշանակված որևէ մի անձ չի կարող փոփոխություն մտցնել ՀԱՊԿ-ի ծրագրերի մեջ»։
Դիտարկմանը՝ ապրիլյան պատերազմը ցույց տվեց, որ բանակի գումարները չեն ծառայել իրենց նպատակին, այժմ ի՞նչ փոփոխություններ են արվել բանակում՝ նախորդ տարվա ապրիլյան պատերազմից հետո, Հակոբյանը պատասխանել է . «Ձեր գնահատականը չեմ կիսում, դա ձեր գնահատականն է: Զինված ուժերի գնահատականը տալիս է գերագույն գլխավոր հրամանատարը և ինքն իր գնահատականը տվել է: Ես տվյալ հարցերով չեմ զբաղվում և հաշվառում չեմ իրականացնում՝ ով ինչքան է հարստացել և որտեղից, այդպիսի հարցերով չեմ զբաղվում։ Ինձ ավելի կարևոր հարցեր են հետաքրքրում, ես նայում եմ առաջին գծին և զորքին»:

Chief of General Staff of Armed Forces Mosvses Hakobyan said that the Armenians army is better than ever equipped to protect the fronline which is much stronger now.
As he told the reporters, the number of Azeri violations at the border slightly increased on April 24 compared to other days.
Commenting on his expectations over the appointment of Yuri Khachaturov as CSTO Secretary General, Hakobyan noted, “as it was clearly indicated in the contract signed by the CSTO members, Khachaturov should follow the Organisation's agenda, with no person appointed able to affect the CSTO plans.”
In reply to a remark suggesting that the funds allocated to the army failed to serve their purpose and asked if any alterations were made since the 2016’s April War, Hakobyan noted, “I share none of your assessment. It’s up to the commander-in-chief to evaluate the situation in the armed forces. It’s not my task to watch over the funds, my task is to take care of the frontline and the army.”