MLS-ի (ԱՄՆ և Կանադայի ֆուտբոլային լիգաների համակարգի բարձրագույն դիվիզիոն՝ Ֆուտբոլի գլխավոր լիգա) ֆուտբոլիստների արհեստակցական միությունը 2017-ին հրապարակել է 50 ամենաբարձր վարձատրվող խաղացողների 50-հոգանոց ցանկը:
15-րդ հորիզոնականը ցանկում զբաղեցնում է MLS «Ռեալ Սոլթ Լեյքի» ակումբի անդամ Յուրա Մովսիսյանը, որի աշխատավարձը 2017-ին կազմել է $1.973 մլն: Վարկանիշի առաջատարն է բրազիլացի Կական, որը «Օռլանդո Սիթիում» տարեկան $7.17 մլն է ստանում:
Կակայից բացի, առաջին 10-ում են նաև Սեբաստիան Ջովինկեն՝ «Տորոնտո» $7.12 միլիոնով, Մայքլ Բրեդլին «Տորոնտո» $6.5 մլն, Անդրեա Պիռլոն՝ «Նյու Յորք Սիթի» $5.9 միլիոնով, Դավիթ Վիլյան՝ «Նյու Յորք Սիթի» $5.6 միլիոնով, Ջովաննի դոս Սանտոսը՝ «Լոս Անջելես Գելաքսի» $5.5 միլիոնով, Բաստիան Շվայնշտայգերը՝ «Չիկագո Ֆայր» $5.4 միլիոնով, Ջոզի Ալթիդորը՝ ՝ «Տորոնտո» $4.9 միլիոնով, Կլինտ Դմեփսին՝ ՝ «Սիեթլ Սաունդեսր» $3.9 միլիոնով, Դիեգո Վալերին՝ ՝ «Փորթլենդ Թիմբերս» $2.6 միլիոնով:
2013-ին Յուրա Մովսիսյանը տեղափոխվեց «Սպարտակ»: 2016-ի հունվարին հարձակվողը վարձակալվեց MLS-ի «Ռեալ Սոլթ Լեյք» ակումբի կողմից: Համաձայնագիրն ուժ մեջ էր մինչև 2016-ի դեկտեմբերի 1-ը: Հոկտեմբերին ամերիկյան ակումբը գնեց Մովսիսյանի տրանսֆերը «Սպարտակից»:

Armenian footballer, Real Salt Lake forward Yura Movsisyan is the 15th highest-paid player in MLS in 2017, according to guaranteed-compensation data provided by the league to the MLS Players’ Union.
These figures include compensation from each player's contract with MLS. They do not include any compensation from any contracts with individual teams or their affiliates.
According to the data, this year Movsisyan’s annual salary is $1.973 million, up from $200.000 in 2016.
For the third consecutive year, Brazilian attacker Kaka is MLS’s highest-paid player with a $7.168 million salary, Italian player Andrea Pirlo comes in the fourth ($5.915 million), while newcomer Bastian Schweinsteiger is seventh on the list ($5.4 million).
In January 2016, Real Salt Lake announced that it had signed Movsisyan as a designated player on loan from Russia's Spartak. Real acquired his rights on a permanent basis in October 2016.