Ապրիլի 29-ին տեղի կունենա Make Armenia Clean Again երկրորդ համահայկական շաբաթօրյակը, որին, ըստ նախաձեռնողների, հազարավոր մարդիկ կմասնակցեն: Այդ մասին PanARMENIAN.Net –ի հետ զրույցում ասել է կազմակերպիչներից Հայկ Զալիբեկյանը:
Միջոցառումը կանցնի «Դուրս արի բակ» կարգախոսով՝ դա կոչ է մարդկանց դուրս գալ և մաքրել տան շուրջն ու բակը:
Զալիբեկյանն ասել է նաև, որ շաբաթօրյակը կազմակերպվում է նաև որոշ կոնկրետ վայրերում, օրինակ, Հրազդանի կիրճում, Մանկական երկաթուղու տարածքում, Հաղթանակի զբոսայգում, Արաբկիր վարչական շրջանի զբոսայգիներում (Մոլոկանի այգում), Խանջյան փողոցում և Բուսաբանական այգում:
«Կոչ ենք անում բոլորին մասնակցել ապրիլի 29-ին կայանալիք Համահայկական շաբաթօրյակին: Դուք կարող եք դուրս գալ բակ և այնտեղից սկսել: Կամ կարող եք ներկայանալ այն 10 վայրերից մեկը, որտեղ մարդկանց կտրամադրվեն անհրաժեշտ պարագաներ՝ փաթեթներ, ձեռնոցներ և այլն: Մասնակիցներին առաջարկվում է նաև լուսանկարել շաբաթօրյակի անցկացման վայրը մինչ մեկնարկն ու ավարտից հետո և տեղադրել սոցցանցերում #killzibil և #MakeArmeniaClean հեշթեգերով»,-ավելի վաղ PanARMENIAN.Net-ին էր ասել Զալիբեկյանը:
Շաբաթօրյակը կմեկնարկի առավոտյան ժամը 10:00-ին:
Նախաձեռնության անդամները կոչ են անում. հավաքել աղբը մարդկանց և կենդանիների հետևից, մաքրել զբոսախնջույքների հետևանքներն ու պահպանել մաքրությունը, օգտագործել աղբարկղներն ու դրանցից դուրս չնետել ծխախոտի մնացորդները և այլ աղբը, պահանջել պետական կառույցներից քաղաքների և գյուղերի ավելի բարձր սպասարկում այդ ոլորտում: Նախաձեռնությունը մտադիր է համագործակցել Երևանի քաղաքապետարանի և ՀՀ բնապահպանության նախարարության հետ:

29 апреля пройдет второй Всеармянский субботник Make Armenia Clean Again, на который, по мнению инициаторов, выйдут тысячи человек. Об этом в беседе с PanARMENIAN.Net сказал один из инициаторов Всеармянского субботника Айк Залибекян.
Мероприятие пройдет под лозунгом «Выйди во двор», то есть это призыв к людям выйти и убрать территорию вокруг своего дома и двор.
Залибекян также сообщил, что субботник будет организован также на конкретных территориях в армянской столице, в частности, в Разданском ущелье, на территории Детской железной дороги, в Парке Победы, парках, расположенные в районе Арабкир (Молоканский сад) и на улице Ханджаяна и в Ботаническом саду.
«Мы призываем всех принять участие во Всеармянском субботнике 29 апреля. Вы можете выйти в свой дворик, где, по вашему мнению, грязно и начать с него. Или же можете прийти на одну из десяти точек, в которых мы будем раздавать все необходимое для субботника: пакеты, перчатки и т.д. Также предлагаем всем участникам фотографировать все грязные местности до уборки и выкладывать в свои аккаунты в социальных сетях, используя хэштеги #killzibil և #MakeAremaniaClean», – сказал ранее PanARMENIAN.Net Залибекян.
Субботник начнется в 10:00 (по ереванскому времени). Как ранее стало известно, в 2017 годук инициативе присоединилось множество партнеров, также школ.