Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանի (98 կգ) մասնակցությունը ընբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը հաստատվել է: Այս մասին հայտնել է ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը:
Ալեքսանյանը մարզումների ընթացքում վնասել էր ծունկը, այդ պատճառով նրա մասնակցությունը հարցականի տակ էր:
Այժմ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը մարզվում է բելառուսական Ստայկիում: Մեր թիմը մրցավայր կմեկնի մայիսի 4-ին, հայտնում է ՀՀ Ազգային օլիմպիական կոմիտեն:
Ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը կայանալու մայիսի 2-7-ը: Հունահռոմեական ոճի ըմբիշները մրցելու են մայիսի 5-7-ը:

Борец греко-римского стиля, олимпийский чемпион Артур Алексанян примет участие в стартующем 2 мая чемпионате Европы. Об этом сообщил пресс-службе Национального олимпийского комитета Армении главный тренер сборной страны по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян.
Участие победителя олимпийских игр в Рио-де-Жанейро Артура Алексаняна в первенстве Европы подтвердилось.
Во время тренировки Алексанян повредил колено, и до последнего его участие в чемпионате Европы было под вопросом. В настоящее время сборная Армении по греко-римской борьбе готовится к европейскому смотру в Белоруссии.