Մայիսի 12-14-ը կանցկացվի «Երևանի նորաձևության շաբաթը», որը կանցնի Golden Lace (Ոսկե ժանյակ) խորագրով: Այդ մասին հայտարարել է AFD-International fashion day fashion-ընկերակցություն հիմնադիր և կազմակերպիչ Նաիրա Նիազյանը:
Ըստ նրա, Նորաձևության երևանյան շաբաթը կբացի ռուսական նորաձևության հայտնի ներկայացուցիչ Վյաչեսլավ Զայցևը:
Բացի այդ, իրենց հավաքածուները կցուցադրեն մոդելավորողներ Հայաստանից, ՌԴ-ից, Ֆրանսիայից, Լիբանանից: Նրանց թվում կլինեն Գևորգ Շադոյանը, Նարինե Հարությունյանը, Լիանա Սարգսյանը, Սվետլանա Եվստիգնեևան, Անահիտ Նովսիսյանը, Սվետլանա Հակոբյանը, Վարանտ Լամալինը, ինչպես նաև Hayari Couture Paris բրենդը:
Ցուցադրությունը տեղի կունենա «Մերիդիան» էքսպո-կենտրոնի ցուցասրահում: Նորաձևության հավաքածուներից բացի, կներկայացվեն նաև տարբեր բրենդերի ոսկերչական զարդեր:
AFD-International fashion day-ը եզակի հարթակ է, fashion-ընկերակցություն ամբողջ աշխարհի դիզայներներ-մոդելավորողների բրենդերի ցուցադրության համար:
Ավելի վաղ Մոսկվայում, «Էստետ» ոսկերչական տանը տեղի է ունեցել AFD-International fashion day-2017-ի գարնանային ցուցադրությունը: Իրենց նոր, նաև դեբյուտային, հավաքածուներն են ցուցադրել ներկայացուցիչներ տարբեր երկրներից, որոնցից շատերում գործում են հարթակի ներկայացուցչությունները:

1 Май 2017 - 09:14 AMT
С 12 по 14 мая в столице Армении состоится «Неделя моды в Ереване» под названием Golden Lace (Золотое кружево). Об этом заявила основатель и организатор fashion-сообщества AFD-International fashion day Наира Ниазян.
По ее словам, ереванскую неделю моды откроет известный российский кутюрье Вячеслав Зайцев.
Кроме того, на неделе моды свои коллекции представят дизайнеры-модельеры из Армении, России, Франции и Ливана: Геворг Шадоян, Hayari Couture Paris, Нарине Арутюнян, Лиана Саркисян, Светлана Евстигнеева, Анаит Мовсисян, Светлана Акопян, Varant Lamalin.
Показ состоится в экспо-центре «Меридиан». Кроме модных коллекций, будут представлены также ювелирные изделия различных брендов.
AFD-International fashion day – уникальная площадка, fashion-сообщество для презентации брендов дизайнеров-модельеров со всего мира.
Ранее в Москве, в ювелирном доме «Эстет» состоялся весенний показ AFD-International fashion day 2017. Свои новые, а также дебютные коллекции детской, женской и мужской одежды, аксессуаров презентовали модельеры–дизайнеры из разных стран мира, во многих из которых действует представительство AFD.