Ռուսաստանցի թենիսիստ հայազգի Կարեն Խաչանովը 14 կետով բարելավել է դիրքը Պրոֆեսիոնալ թենիսիստների ասոցիացիայի վարկանիշում (ATP): Այդ մասին ասվում է վարկանիշի թարմացված տարբերակում, որը հրապարակվել է կազմակերպության պաշտոնական կայքում: Խաչանովը վարկանիշում 42-րդն է:
Ավելի վաղ Խաչանովը Բարսելոնայում անցած մրցաշարում հասավ քառորդ եզրափակչի, որտեղ զիջեց Օրասիո Սեբալյոսին Արգենտինայից: Երրորդ ռաունդի հանդիպմանը Խաչանովն առաջին անգամ կարիերայում հաղթեց համաշխարհային վարկանիշի առաջին տասնյակում ընդգրկված մրցակցի՝ Դավիթ Գոֆրենին Բելգիայից:
20-ամյա թենիսիստը ռուսաստանցիներից լավագույնն է ATP վարկանիշում: Առաջին տասնյակում փոփոխություն չկա, առաջատարը նախկինի պես Էնդի Մարեյն է:

Российский теннисист армянского происхождения Карен Хачанов поднялся на 14 позиций в рейтинге Ассоциации теннисистов-профессионалов (ATP). Об том говорится в обновленной версии рейтинга, опубликованном на официальном сайте организации.
Хачанов в рейтинге занимает 42 место.
Ранее теннисит На дошел до четвертьфинала турнира в Барселоне, где уступил Орасио Себальосу из Аргентины. В матче третьего раунда Хачанов впервые в карьере обыграл соперника из первой десятки мирового рейтинга — Давида Гоффена из Бельгии.
20-летний теннисист остается лучшим из россиян в рейтинге ATP. В первый десятке рейтинга нет изменений, по-прежнему лидирует британец Энди Маррей.